Ne Mutlu Türküm Diyene...
Tıpkı Sizin Gibiyiz +1 Farkla Aynıyız
Geri Dön
Tıpkı Sizin Gibiyiz +1 Farkla Aynıyız
Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin “21 Mart’ta düzenlenen Dünya Down Sendromu Günü ile, toplumun farkındalığını arttırmak ve Down sendromlu bireylerin haklarını yeterli düzeyde savunmak hedefleniyor. Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününü kutluyorum.” dedi.
21/03/2019

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin 21 Mart tarihinde Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle yaptığı açıklamada “21 Mart’ta düzenlenen Dünya Down Sendromu Günü ile, toplumun farkındalığını arttırmak ve Down sendromlu bireylerin haklarını yeterli düzeyde savunmak hedefleniyor. Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününü kutluyorum.” dedi.

Hüseyin açıklamasının devamında;” Bildiğimiz gibi Birleşmiş Milletler 10 Kasım 2011 tarihli kararı ile 21 Mart’ı resmi “Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü” olarak tanımış bulunmaktadır.

Bu nedenle toplumda farkındanlık yaratmak amacıyla her yıl 21 Mart tarihinde Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kutlanıyor. Her yıl 21 Mart’ta düzenlenen Dünya Down Sendromu Günü ile, toplumun farkındalığını arttırmak ve Down sendromlu bireylerin haklarını savunmak hedefleniyor.  Bizlerden biri olan karşımızdakinin +1 fazlalığının farkında mıyız?

Önemli olan bu farkındalığı yaşayıp bizden biri olabildiğini görebilmektir. Cana yakın, sevecen, eğlenmeyi seven, içinde kötülük olmayan, yargılanmayı sevmeyen ama yargılamayan farkında olup farklılıklarıyla, iyilikleriyle, içtenlikleriyle gurur duyduğumuz toplumdaki bireylerdir. Bizler zihinlerimizdeki engelleri aştığımızda bize seslenen bakışlarıyla ‘Down sendromu bir hastalık değildir. Korkmayın size bulaşmaz. Benim sevgim dünyaya yeter. Farklıyım. Farkında mısın? ‘ diyebilen bireyler için 21 Mart’ta duyarlılıklarımızı sınırlamaksızın gönül dünyamızda onlara karşı gerçek sevgiyi daha fazla  yeşertmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününü kutluyorum. “ dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015