Ne Mutlu Türküm Diyene...
Türk Kimliğini İnkar Politikalarınız Asla Sonuç Alamayacak
Geri Dön
Türk Kimliğini İnkar Politikalarınız Asla Sonuç Alamayacak
Batı Trakya Türk Azınlığının varlık mücadelesinde Yunan yargısı ve Yunan yönetiminin kabul edilemez karar ve tasarruflarını tanımadığımızı dünyaya haykırma adına bugün “ADALETSİZLİĞE VE HAKSIZLIĞA KARŞI SİSİMİZİ YÜKSELTİYORUZ “ eyleminde yürekleri birleştiriyoruz.
10/07/2021

ADALETSİZLİĞE VE HAKSIZLIĞA KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTİYORUZ

TÜRK KİMLİĞİNİ İNKAR POLİTİKALARINIZ ASLA SONUÇ ALAMAYACAK

BİZLER TÜRK DOĞDUK TÜRK OLARAK DOĞDUĞUMUZ TOPRAKLARDA YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

GÖNÜLLERDEN ASLA İNMEYEN KURUMLARIMIZIN TABELALARINI “İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ” TABELASINI ASMAYA BAŞLAYARAK OLMASI GEREKEN YERE ASACAĞIZ

Yunanistan Yüksek Yargısı 30 Haziran 2021 Çarşamba günü açıkladığı kararla Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin İskeçe Türk Birliği lehine verdiği kararın uygulanmasını reddetmesi kabul edilemez .

Batı Trakya Türk Azınlığının varlık mücadelesinde Yunan yargısı ve Yunan yönetiminin kabul edilemez karar ve tasarruflarını tanımadığımızı dünyaya haykırma adına bugün “ADALETSİZLİĞE VE HAKSIZLIĞA KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTİYORUZ “ eyleminde yürekleri birleştiriyoruz.

Maalesef bizi yine çokta şaşırtmayan demokrasi ve hukuk sistemine kara bir leke olarak yer edecek Yunanistan Yüksek Yargısı açıkladığı kararla Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin 2008 yılında İskeçe Türk Birliği lehine verdiği ve 13 yıldır uygulanmasını beklediğimiz kararın uygulanmasını ve İskeçe Türk Birliği’nin yasal statüsünün haklı iade edilmesi talebini reddetti.

Neredeyse dünyadaki en uzun hukuk mücadelelerinden biri haline gelen İskeçe Türk Birliği hukuk sürecinde bilindiği gibi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin yaptığı yargılamaların dayanağı Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve AİHM kararlarının icra edilmesine ilişkin ilgili maddesinin “Yüksek Sözleşmeci Taraflar, taraf oldukları davalarda Mahkeme’nin verdiği kesinleşmiş kararlara uymayı taahhüt ederler.” hükmü bulunmaktadır. Sözleşmenin açık hükümlerine rağmen AİHM’nin İskeçe Türk Birliği lehine verdiği kararın uygulanmaması; Lozan Barış Antlaşması ile emanet edildiğimiz Yunanistan’da, asıl sahipleri olduğumuz topraklarda, Yunanistan’ın baskı ve göçe zorlamalarla dayatmaya çalıştığı Batı Trakya da Türk yoktur politikasının bir yansıması olarak karşımıza çıkan uygulamalardan vazgeçilmemesi endişe verici olduğu gibi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin İskeçe Türk Birliği lehine verdiği kararı uygulama sürecini uzatmaya yönelik Yunanistan’ın bizi hiç şaşırtmayan tutumu demokrasinin beşiği olduğunu iddia eden Yunanistan adına utanç vericidir.

Batı Trakya Türkleri garantörümüz anavatanın gücü, desteği ve kendi inanç ve değerleri ile Yunanistan’a emanet edilen Türk Azınlık olarak Batı Trakya’da yaşarken milli kimliğini inkara kalkışanlara karşı her zaman birlik ve beraberlik içindeki dik duruşu ile Türk tarihinin onurlu sayfalarında yerini almıştır.

Bu vesileyle Yunanistan’a bir kez daha sesleniyoruz hakkı, hukuku ve adaleti çok gördüğünüz Batı Trakya Türkleri ne karşı artık gerçekleri görerek hakkı, hukuku ve adaleti ön planda tutun, Batı Trakya Türk Azınlığının haklarını gasptan vazgeçin, gasp edilen azınlık haklarımızı da derhal iade edin ve bizim Türk kimliğimize saygı duyun. İdari ve yargısal kararlarla toplumumuzun gönüllerinden asla indiremediğiniz kurumlarımızın tabelalarını Türk Azınlık fertleri  asmaya başladığında ilk “İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ” tabelasını olması gereken yere asacaktır. Bu mücadeleden ve haklı taleplerimizden yapılan tüm baskılara rağmen toplumun vazgeçmeyeğini her zaman olduğu gibi bir kez daha gösteriyor ve  bugün yine bu beklenti içerisinde olanları bir kez daha hayal kırıklığına uğratıyoruz. Batı Trakya'da yaşan bizler Türk'üz ve Türk olarak var olmaya devam edeceğiz.. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015