Ne Mutlu Türküm Diyene...
Türk Plakalı Araç Sahibi Batı Trakyalıların Dikkatine
Geri Dön
Türk Plakalı Araç Sahibi Batı Trakyalıların Dikkatine
Türk plakalı araçları ile Yunanistan'a seyahat edecek olan Yunanistan Vatandaşı Batı Trakyalı hemşehrilerimiz son günlerde yaşanan sıkıntılara istinaden seyahat etmeden önce şubelerimizden bilgi almaları önemle rica olunur.
22/05/2019

Türk plakalı araçları ile Yunanistan'a seyahat edecek olan Yunanistan Vatandaşı, Batı Trakyalı hemşehrilerimiz son günlerde yaşanan sıkıntılara istinaden seyahat etmeden önce şubelerimizden bilgi almaları önemle rica olunur.

Türkiye'de ikamet eden ve belli aralıklarla Batı Trakya'ya, şahsi Türk plakalı araçları ile seyahat eden hemşehrilerimizin, bu araçlarını Yunanistan'da kayıt altına aldırmamışlarsa, mağduriyet yaşamamaları için dikkat etmeleri gereken konular hakkında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin bir açıklama yaptı.

Açıklamasında Hüseyin "Son günlerde Batı Trakyadan gelen bilgilere göre, Türkiye'de ikamet eden ve Türk plaklı araçları ile Yunanistan'a giriş yapan Batı Trakyalı hemşehrilerimin, Yunan polisi tarafından durdurulduğu ve araçlarının Yunanistan'da vergi dairesine kayıtlı olup olmadığının kontrol edildiği ve eğer araçlarının vergi dairesinde kaydı-bildirimi yoksa da araçlarının bağlandığı ve çeşitli oranlarda cezalara maruz kaldıklarının bilgisini almış bulunmaktayız.

Bu sebeple gerek bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan Avrupa Parlamentosu ve Belediye seçimleri Bayram Tatili için, gerekse önümüzdeki yaz sezonunda memleket ziyaretine gidecek olan hemşehrilerimin Yunanistan'a çıkış yaparken yanlarında Türkiye'de ikamet tezkeresi fotokopisi, yurt dışında yerleşik ise yerleşik olduğunu gösterir pistopitiko fotokopisi, çalışma izni ile çalışıyorsa çalışma izni fotokopisi veya serbest faaliyetle ile şirket sahipleri içinse odalardan faaliyet belgelerini bulundurmaları gerekmektedir. 

Ayrıca Yunanistan'a gittiklerinde vergi dairelerine yurt dışında (Monimos Katiku Eksoteriko) ikamet ettiklerine dair beyanda bulunmalarını önemle belirtmek isterim. Bu ve diğer detaylar konusunda da seyahat etmeden önce şubelerimiz ile iritibata geçmelerini tavsiye eder, hiç bir hemşehrimin mağdur olmamasını temenni ederim" dedi. 

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015