Ne Mutlu Türküm Diyene...
Utanç Nedir Bilmeyip Kutsal Varlığımız Annelerimize Küfredenleri Camiamızdan Temizleyeceğiz
Geri Dön
Utanç Nedir Bilmeyip Kutsal Varlığımız Annelerimize Küfredenleri Camiamızdan Temizleyeceğiz
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin ve Genel Başkan Danışmanı Hasan Küçük kendisine ve değerli annesine genel başkanla birlikte bir ziyarete katılması nedeni ile küfür ve tehditler yağdırılan üyemiz Yusuf Mustafa’yı evinde ziyaret etti.
14/09/2020

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin ve Genel Başkan Danışmanı Hasan Küçük kendisine ve değerli annesine genel başkanla birlikte bir ziyarete katılması nedeni ile küfür ve tehditler yağdırılan üyemiz Yusuf Mustafa’yı evinde ziyaret etti.

Bizler, ayaklarının altında cennet vaat edilen kutsal değerimiz olan annelerimize edilen çirkin küfürler nedeniyle sizlere kurumumuz adına özrümüzü sunuyoruz. Gerek bu küfürlerin, gerekse ölüm tehdidi ve diğer hakaretin tarafı olan hiç kimsenin aramızda yeri olmayacaktır.

Dernekçilik yaşamında inandığımız doğrulardan hiçbir zaman vazgeçmediğimizi bilen tüm yönetici arkadaşlarımız adına da bunun sözünü toplumumuza görevi aldığımız gün zaten verdik sözleriyle ziyarete ilişkin düşüncelerini açıklayan Genel Başkan Necmettin Hüseyin; “Kurumumuz adına 74 yıllık geçmişimizde görmediğimiz çirkinlikleri ve iğrençlikleri maalesef 3-4 aydır organize şekilde görmekteyiz. Daha önce paylaştığımız yaşanan tehdit olayı gibi, bu olayda bunların içerisinde en çirkinlerinden bir tanesidir.  En kutsal varlıklarımız olan annelerimize yönelik edilen küfrün yanında, seni bulurum, vururum diyen, açıkça ölümle tehdit eden şahsiyetlerle ilgili işlemler kurumumuzca derhal başlatılmış olup devam etmektedir. Gereği de en kısa sürede yapılacaktır. 20 bin üyesi bulunan bu kurumda o tehdit telefonlarını bizzat canlı şekilde iki dernek yöneticimle birlikte dinlemek yanında, o rezalete tanıklık etmiş olmaktan dolayı da son derece üzüntü duydum.

Aynı akşam birçok kişinin de benimle o etkinlikte olan kişileri arayarak adeta hesap sormaya girişmesi ve tehdide yeltenmesi bu çirkinliğin organize boyutunu da bize gösterdi. Bu köklü çınardan, çıkan fırtınalar ancak toz alır, bunu herkesin bilmesi gerek. Dün İskeçe Türk Birliği’nden ve Gümülcine Türk Gençler Birliği’nden rahatsız olanlar kimlerse, bugün de Batı Trakya Spor Kulübü’nden ve dünyaya meydan okumanın sembolü haline gelen “ORUÇ REİS” Temsilciliğimizden rahatsız olanlar aynı zihniyetin temsilcileridir. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği teşkilatı, kişisel çıkarlarını düşünerek bu kutsal dava mücadelesinin isminden nemalanma çabası içerisinde olanlar karşısında her zaman dimdik duruşuna devam edecektir. Bu yapılanmalara destek vermek sureti ile kullandığınız kişiler, tetikçileriniz bu süreç sonunda şu ana kadar yaptıkları çirkinlikler nedeniyle bu camiadan kökünden temizlenecektir.  Bu bağlamda zamanlaması ve bağlantılarını göz önünde bulundurduğumuzda, özellikle Yunanistan ile gerilim sürecini gözeten, sürecin zirve yaptığı bir dönemde de bu çirkinliklerin daha fazla sergilenmesi de manidardır. Özellikle yine bu kişilerin Yunanistan’a gidiş gelişleri ve orada boy gösteren 15 Temmuz kaçkını illegal yapılanmanın oradaki mensupları ile ilişkileri de tarafımızca ayrıca incelenmekte olup yapılan tespitler doğrultusunda da gereği yapılacaktır.

Batı Trakya’daki Türklük davasının onurlu mücadelesini veren, Batı Trakya ismini taşıyan kurumlarına sahip çıkamayanların, Oruç Reis isminden onur duyamayanların, ister üye olsun, ister yönetici olsun, bizlerle aynı yolda yürümesi mümkün değildir.  Ömrünü ailesiyle birlikte atanmış müftülük kapısında yanaşma olarak geçirenlerden, bağımsızlık bayrağı altında dava mücadelemizi sürdürdüğümüz devletimize karşı suç işlemekten yargılannlardan, Batı Trakya Türk Cumhuriyeti kurucularına ve toplumumuza Osmanlıya karşı isyan eden hainler diyenlere tepki verecek yüreği olmayanlardan, geldiği makamlardan halkına tepeden bakanlardan, kendinden başkasına hayrı olmayanlardan, Türkiye Cumhuriyeti sayesinde aldığı eğitimi taşımayı dahi hazmedemeyip Bursa Şubemizin ve spor kulübümüzün kurucusu Şükrü Şankayı’yı bile aldığı eğitimi ile aşağılayanlardan öğrenecek dava mücadelemiz yoktur ve bu çok nettir.

Biz bir inanç koyarak bu mücadelede yol aldık. Biz bu görevi aldığımızdan bu yana söylemediklerini bırakmayanlar, üyeye derneğimizi açarken yapılan tüzük değişikliğinde derneği parçalayacağız göreceksiniz diyenler, hatta bu dava bitmiş, dernek bitmiş, niye başkanlığı aldın diyenler, şimdi bu çatının gölgesinden bile nemalanmak için yarışıyor. Buda Batı Trakya camiası olarak yaptığımız güzel işlerin ve gücümüze güç katmamızın eseridir.

Yunan basınının Oruç Reis Temsilciliğimizin açılışını haberleriyle manşete taşıdığı gibi bir kez de ben tekrarlayarak son noktayı koymakta şimdilik fayda var diye düşünüyorum. Bu toplum eğer şartları oluşursa, tereddütsüz Ay ve yıldız için ölmeye hazırdır. O yüzden de bu toplumun bir parçası olarak kimseden korkumuz olmadığını herkes bilmelidir. Bizler demokrasiye aşık ve yasaları gözeten bir topluluğuz. Gasp edilen haklarımızı da hukukun dışına çıkmadan yasal mecralarda aramakta kararlıyız.  Ama bu bizim manevi değerlerimizi azaltan bir saygı değil güçlendiren bir olgudur. Bunu da herkes böyle bilmelidir ” dedi

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015