Ne Mutlu Türküm Diyene...
Yunan Parlamentosu Demokrasi Adına Yine Sınıfta Kaldı
Geri Dön
Yunan Parlamentosu Demokrasi Adına Yine Sınıfta Kaldı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin yazılı bir basın açıklaması yaptı.
11/10/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, geçtiğimiz günlerde yayınladıkları bildiri ve fotoğraflar ile İskeçe Türk Birliği Yöneticilerini hedef göstererek, daha önce rahmetli liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in kaza yaptığı aracı DEB Partisi Genel Merkezinden çalan “Trakya’nın Bekçileri” örgütünü göreve çağıran ve adı ilk defa duyulan “Yüksek Düzeyli Devriye Grubu”nun yazılı bildirisi hakkında ve 15 gün önce Yunanistan Parlamentosuna getirilip Adalet Bakanı tarafından geri çekilen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarının uygulanması için düzenleme yapılması ile ilgili kanun teklifinin dün Yunan Parlamentosunda gerçekleştirilen oylama öncesi ortaya konan anti demokratik kanun teklifi ve değişiklikler hakkında yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Hüseyin “Lozan Antlaşması ile kendisine teslim edilen Batı Trakya Türk Azınlığının, Lozan Antlaşmasının 36 – 45. Maddelerinden doğan hakları bir yana, Yunan vatandaşı olarak bile sıradan vatandaşlık ve insan haklarını dahi kullandırtmayan bir Yunan Devlet politikası ile karşı karşıyayız.

Çünkü yukarıda da değindiğim gibi kendisine teslim edilmiş bir toplumun en köklü kuruluşlarından olan İskeçe Türk Birliğinin yöneticileri aleni şekilde kamuoyu önünde teşhir edilip üstü kapalı tehdit edilirken adli ve kolluk görevlilerinin bunu görmezden gelmesi bile suça teşvik ve suçluyu görmezden gelme çabasıdır. 

Bunun yanında yaklaşık 10 yıl önce Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin aldığı kararı bugüne kadar uygulamayan, şimdi de AİHM Kararlarının uygulamasının önünü açmak için kanuni düzenleme yaparken geriye çekilen, sonrasında da dün kabul edildiği şekli ile dağ fare doğurdu misali kanun teklifinin içine  “milli güvenlik”, “kamu güvenliği” ve “üçüncü şahısların özgürlüğü” düzenlemelerini getirerek azınlıklar için uygulanmasının önünü kapatmak ne demokrasi, ne insan hakları, nede vicdana sığar.

Dün Yunan Parlamentosunda gerçekleştirilen oylama öncesi kapalı kapılar ardında İskeçe Türk Birliği konusunda uygulamanın önünün kapatılacağı yönünde verilen sözler karşısında tüm partilerin birleşmesi ile dikte edilmeye çalışılan kanun teklifine “HAYIR” oyu veren dört azınlık mensubu milletvekilimizi de bu dik duruşlarından dolayı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği camiası olarak tebrik ederiz.

Yunan devlet makamlarında da dün kabul edilen kanun değişikliği ile “milli güvenlik”, “kamu güvenliği” ve “üçüncü şahısların özgürlüğü” iddiası ile toplumu Yunan Devletine tehdit vehmini içerecek şekilde uygulamaya almamalarını, İskeçe Türk Birliği kararını çekincesiz ve şartsız uygulamalarını talep ediyoruz. Bu güzide kuruluşumuzun yöneticilerini de hedef tahtası haline getiren “Yüksek Düzeyli Devriye Grubu” üyelerini ve yaklaşık 2 yıl önce merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in kaza yaptığı aracı çalan ve çeşitli vesilelerle sözde toplum bekçileri olan “Trakya’nın Bekçileri” mensuplarını da acilen deşifre ederek adalete teslim etmelerini beklediğimizi, Yunan vatandaşı Batı Trakya Türkleri Azınlık mensuplarına tehdit unsuru gibi davranışı reva gören bu uygulamayı da kınadığımızı belirtiriz” dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015