Ne Mutlu Türküm Diyene...
Ankara'da Balkan Buluşması Gerçekleşti
Geri Dön
Ankara'da Balkan Buluşması Gerçekleşti
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Stratejik Düşünce Enstitüsü'nün (SDE) işbirliğinde düzenlenen 2. Balkan Buluşması 'Tarih, Kültür ve Kimlik' başlığı altında geçtiğimiz günlerde Ankara'da gerçekleştirildi.
11/06/2018

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Stratejik Düşünce Enstitüsü'nün (SDE) işbirliğinde düzenlenen 2. Balkan Buluşması 'Tarih, Kültür ve Kimlik' başlığı altında geçtiğimiz günlerde Ankara'da gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın da birer konuşma yaptığı The Green Park Hotel'deki organizasyon, iki gün boyunca devam etti.

Balkanlar'dan ve Türkiye'den çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu oturumların finalinde katılımcılar, birlikte iftar açtı. Batı Trakya'dan Türk Azınlığı temsil eden sivil toplum kuruluşu, dernek, belediye ve siyasi partilerin başkanları ile müftüler ve akademisyenlerin katılım sağladığı zirvede, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği adına katılan Bursa Şubesi 2. Başkan Hasan Ali Çavuş ile Genel Sekreter İsmail Hayat tarafından temsil edildi. İkili, Batı Trakya'dan gelen heyet ve diğer katılımcılarla gelişmeleri değerlendirme fırsatı buldu.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği adına katılan Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, 'Balkan Buluşması'nın verimli geçtiğini belirterek, ''Bölge için önemli kazanımlar sağlanacağını düşündüğüm bir organizasyon oldu. Orada, başta Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete olmak üzere Batı Trakya'dan gelen heyette yer alan belediye başkanları ve derneklerimizin temsilcileri ile uzun uzun değerlendirmeler yapma fırsatı bulduk. Ayrıca Bulgaristan'dan Dost Partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan ve Batı Trakya Türklerinin tek siyasi partisi DEB'in Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ile de Balkanlarda'ki son gelişmeleri konuştuk'' dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015