Ne Mutlu Türküm Diyene...
AVP Cihanspor Kulübümüz 50.Yılını Kutladı
Geri Dön
AVP Cihanspor Kulübümüz 50.Yılını Kutladı
50. yıl gecesine Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif katıldı.
01/11/2018

Bursa'ya yerleşen Batı Trakyalılar tarafından 50 yıl önce kurulan AVP Cihanspor 50 yaşına girdi. Düzenlenen yemekte beş yüz kişiyi bir araya getiren spor klübümüzün gecesine Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Bursa Şube Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve yönetim kurulu üyeleri , Bursa Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Nedim Kurtoğlu, BATISAD Başkanı Ahmet Er  ile birlikte belediye başkan yardımcıları, STK temsilcileri ve hemşehrimiz eski milletvekili Tevfik Topçu katıldı.

AVP Cihanspor Başkanı Ahmet İskeçeli tarafından yapılan açılış konuşmasında katılımcılara ve  katkı veren herkese teşekkür edildi. Güncel olarak dört branşta faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten başkan, bu branşlar hakkında geniş bilgi verdi. Ayrıca AVP Cihanspor’un kuruluşundan beri ilk defa bir etkinliğinde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanını aramızda görüyoruz, bu bizler için büyük önem arz ediyor , kendisine bu akşam bizleri kırmayarak aramızda olmasından dolayı özellikle teşekkür ediyorum dedi.

50 yıllık kuruluş hikayesini ve branş tanıtımını içeren bir video gösterisi sunumu yapıldı.

Video gösteriminin ardından AVP Cihanspor  kulübünün onursal başkanlığını yürüten Rahmi Yılmaz söz aldı. Kuruluşundan itibaren spor kulübünün tarihçesini, başarı hikayelerini anlatan Rahmi Yılmaz kürsüde olduğu esnada eski yönetim kurulu üyelerini ve branş takım sporcularını sahneye çağırılarak kendilerine günün anısına şilt takdim edildi.   

Gecede son konuşmacı olarak Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin kürsüye davet edildi.

Necmettin Hüseyin konuşmasında; ” Bizim Bursa ile Bursa’nın bizlerle tanışmasını sağlayan ve Bursa’da Batı Trakyalılar tarafından kurulmuş olan ilk sivil toplum örgütünün, spor kulübümüz olan AVP Cihanspor ‘un 50.yılını kutlarken aranızda bulunmaktan onur ve şeref duyuyoruz. Bu geceye özellikle aramızda olmanı istiyoruz başkanım diyerek davet eden sevgili spor klübü başkanım başkanım Ahmet İskeçeli ve Rahmi Yılmaz’a ayrıca teşekkür ediyorum.

İzlediğimiz kuruluş hikayesinin ardından 50 yıllık başarı öyküsü ile Bursa’da bugün 4 branşta spor faaliyetlerini sürdürme başarısını devam eden kulübümüzü ve yöneticilerini kutluyorum. Aramızdan ayrılan geçmişte hizmet edenleri saygıyla yad ediyoruz. Aramızda bulunanlara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sizler topluma hizmeti gençlere hizmeti amaç edinmiş bir amaç birlikteliği içerisindeyken bizim burada olmamız sürpriz veya lüks değildir. Bu güne kadar hiçbir genel başkan gelmemiş olması bizlerin eksikliğidir. Bu gece açılışta başkanımda dile getirdi ve onur konuğu olarak söz verdiniz bu sizlerin güzelliğidir. Gönlünüzün zenginliğidir. Bizler biriz ve beraberiz. Umarım en yakın zamanda da kulüp tesislerini ziyarette bir arada oluruz daha geniş sohbet imkanımız olur.

Bakın bizler üç buçuk  yıl önce göreve geldiğimizde biz büyük bir aileyiz ve bu aileyi genişleterek yola devam edeceğiz demiştik. İşte bu gecede bizler için böyle kardeşlerimizle kucaklaştığımız bir ortamdır.  AVP Cihanspor bizim teşkilatımızın bir parçasıdır diye net olarak söylüyorum. Bursa’da  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubemiz önderliği ve koordinasyonunda spor kulüplerimizde sosyal projelerde birlikte hareket edecektir. Şube Başkanım gibi diğer başkanlarımızda burada ve hepside bu isteğimize gönülde katılıyor. Aranızda bulunduğumuz bu güzel ve anlamlı gecede sizlerle buluştuğumuz için mutluyuz.  AVP Cihanspor’un 50. Yaş gününü bir kez daha gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Günün anısına hazırlanan plaket genel başkana takdim edilirken diğer başkan ve katılımcılarda davet edilerek plaketleri takdim edildi.

Gecenin devamında sporcuların ve folklor ekiplerinin gösterileri ilerleyen saatlere kadar katılanların beğenisine sunuldu.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015