Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bakırköy'de Mümin Öztürk Dönemi
Geri Dön
Bakırköy'de Mümin Öztürk Dönemi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bakırköy Şubesinin Olağan Genel Kurulu 19 Şubat Pazar günü şube merkezinde gerçekleşti.
23/02/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bakırköy Şubesinin Olağan Genel Kurulu 19 Şubat Pazar günü saat 13.00'te şube merkezinde gerçekleşti.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Eski Genel Başkanımız Opr.Dr.Erol Kaşifoğlu, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Başkan Yardımcısı Av.Nuray Seçilmiş,Genel Merkez yöneticisi Av.Aylin Seri, Soma Şube Başkanı Mehmet Akın, Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük, Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Şaban Sakalı ve çok sayıda üyenin katılımı ile gerçekleşen genel kurulda, verilen önergenin oy birliği ile kabul edilmesi sonucu Divan Başkanlığına Av. Ahmet Ömer Uztetik, katip üyeliklere Rüstem İsmailoğlu ve Zeynel Yaşar seçildi.

Divan teşekkülünden sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrede Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin söz aldı.

Hüseyin "Bu sabah buraya gelmeden önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte Zeytinburnu şubemizde birlikteydik. Batı Trakya Türkleri olarak son dönemde hem doğduğumuz topraklarda, hem de göçmek zorunda kaldığımız topraklarda ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. 

Batı Trakya'daki durum günden güne kötüye gitmekte, oradaki DEB partimiz ve STK'lar ile koordine içinde Lozandan doğan kazanılmış haklarımız için mücadelemizi sürdürmekteyiz. Yasal kazanımlarımızı elde edene kadar da Batı Trakya Türkleri Hukuk çerçevesinde, legal platformlarda bu hak arama mücadelesine devam edecektir.

Anavatanda son dönemde ortaya çıkan sorunlar için de ortaya koyduğumuz çözüm önerileri çerçevesinde artık sorunların tek tek ortadan kalktığını görmekteyiz. 2014 yılında yürürlüğe giren 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu çerçevesinde o güne kadar kazanım olan tüm ayrıcalıkları yitirmiştik.

Biliyorsunuz bürokraside işler yavaş ilerler, bunun yanında son iki yılda Türkiye Cumhuriyeti olarak yaşadığımız olağan üstü durumlar olayın tekrar eski konumuna gelmesinin gecikmesine sebep oldu. Fakat son dönemde, bizim daha önce ortaya koyduğumuz çözüm önerileri çerçevesinde öncelikle ikamet tezkeresi ve çalışma izinleri konusunda eski günlere döndüğümüzü söyleyebilirim.

Az önce de değindim sabah kahvaltıda birlikte olduğumuz bakanımız orada bazı müjdeler verdi. İkamet tezkereleri artık eskisi gibi pasaport süresince olacak, Batı Trakyalıların çalışma izinleri 15 günde sonuçlanacak, yürütülen çalıştayların raporlarına göre de diğer sorunların da birer birer üstesinden gelineceğine en ufak bir şüphem yok.

Yalnız benim her platformda da dillendirdiğim gibi bizim Batı Trakya Türkleri olarak anavatanda bu sorunları bir daha yaşamamak adına tek bir talebimiz var. Nedir bu talebimiz, kendi isteği ve izinle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkanlara verilen Mavi Kart sisteminin içine 150 bin Batı Trakya Türkünün entegre edilmesi. Buna yasal zemin de var, Türkiye Cumhuriyeti Lozan Antlaşmasında uluslararsı devletlerle birlikte Batı Trakya Türkleri için garantör devlet olarak imza atmıştır ve Batı Trakya Türkleri Etabli ile kayıt altına alınan öz ve öz Türk olan bir toplumdur. Etabli belgesini getiren Mavı Kart sisteminin içine entegre eder isek, ne ikamet sorunu, ne çalışma izni sorunu ne de üniversite harç sorunu, kısaca Batı Trakya Türklerinin anavatanda hiç bir sorunu kalmayacaktır.

Ben seçilecek yönetimi şimdiden tebrik ediyor ve önümüzdeki 3 yıllık dönemde de tabi Mayıs ayında genel kurul bizi seçer ise tekrar birlikte bu sorunların üstesinden gelmek için var gücümüzle çalışacağımıza söz vererek hepinize saygılarımı sunuyorum" dedi.

Daha sonra tek liste ile geçilen seçimlerde Mümin Öztürk başkanlığındaki aşağıdaki liste oy birliği ile seçildi.

Yönetim Kurulu Asil

1- Nuri Karaman,

2- Tuncer Dursun,

3- Melih Erdem,

4- Jale Mustafa,

5- Serpil Taşkın Kutbay,

6- Fusun Güngören.

Yönetim Kurulu Yedek

1- Nuray Seçilmiş,

2- Canan İmamoğlu,

3- Kezban Arslan,

4- Eralp Mustafa,

5- Mehmet Mustafa,

6- Aylin Yalçın.

Denetim Kurulu Asil

1- Ahmet Ömer Uztetik,

2- Özlem Korkmaz,

3- Ece Ceyhun.

Denetim Kurulu Yedek

1- Ali Üstüner, 

2- Nafiye Sadullah,

3- İbrahim İmam.

Disiplin Kurulu Asil

1- İpek Güngören,

2- Ahmet Gamsızoğlu,

3- Ata Kutbay.

Disiplin Kurulu Yedek

1- Benil Dursun Baydur,

2- Ece Mustafa Bildiren,

3- Hüsamettin Saraçoğlu.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015