Ne Mutlu Türküm Diyene...
Batı Trakya Balkan Rumeli Türkü Akşamı
Geri Dön
Batı Trakya Balkan Rumeli Türkü Akşamı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Türk Halk Müziği Koromuzun değerli üyesi, İzmit sahnelerinin de beğenilen sesi Figen Özdil, Başiskele Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Etkinlikleri kapsamında 11 Eylül 2020 Cuma akşamı Başiskele Sahili’nde sahne aldı
13/09/2020

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Türk Halk Müziği Koromuzun değerli üyesi, İzmit sahnelerinin de beğenilen sesi Figen Özdil, Başiskele Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Etkinlikleri kapsamında 11 Eylül 2020 Cuma akşamı Başiskele Sahili’nde sahne aldı. “Batı Trakya, Balkan, Rumeli Türkü Akşamı” adıyla düzenlenen konsere Türk Halk Müziği Koromuzun değerli üyeleri Serpil Ertaş, Şenay Öztürk ve Şehbal Güner Akdağ’a vokalist olarak, Sadi Akçelik’te saz üstadı olarak katkı sağladı.

Batı Trakya, Balkan ve Rumeli Türkülerinin seslendirildiği konsere derneğimiz adına Şube Başkanımız Yüksel Öztürk’ün yanısıra Yönetim, Kurulu Üyelerimiz Saffet Cengiz, Gülay Özyavuz ve Ömer Çalışkan, Denetim Kurulu Üyelerimiz Muzaffer Can ve Şahin Terzioğlu, Kadın Kolları Başkanımız Kadriye Yılmaz, Gençlik Kolları Başkanımız Buse Ertürk, Kadın Kolları Üyelerimiz Suna Halil ve Vildan Öztürk, Türk Halk Müziği Korosu Üyelerimiz ve derneğimizin değerli üyeleri katılım sağladı.

Başiskele Belediyesi tarafından pandemiye yönelik tüm tedbirler alındığı konserde Batı Trakya, Balkan ve Rumeli coğrafyasının birbirinden güzel türküleri katılımcılar ile birlikte seslendirilmiş ve muhteşem bir türkü gecesi yaşandı.

Başiskele Belediyesi Başkanı Sayın M. Yasin Özlü başta olmak üzere konserin düzenlenmesinde emeği geçen Başiskele Belediyesi yetkililerine, 2. Başkanımız Saffet Cengiz, Disiplin Kurulu Üyemiz Muzaffer Can, dernek Üyemiz Mümin Cengiz, teknik detaylar ve repertuarın hazırlanmasında katkı sağlayan THM Koromuzun değerli hocası Muzaffer Alişoğlu’na vermiş oldukları destek, derneğimizi en güzel şekilde temsil eden ve sahnede üst düzey performanslarıyla herkesin takdirini kazanan THM Koromuzun değerli üyelerine özellikle teşekkür eder, konsere katılımlarıyla bizleri onurlandıran Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı ve hemşerimiz Mustafa Koral, MHP Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın, Başiskele Belediyesi Meclis Üyeleri, değerli Başiskele sakinleri ve Balkan, Rumeli, Batı Trakya camiasının değerli mensuplarına ayrı ayrı şükranlarımızı sunarız.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015