Ne Mutlu Türküm Diyene...
Batı Trakya Türkleri Zeytinburnu Yöresel Günler Etkinliğinde Stant Açtı
Geri Dön
Batı Trakya Türkleri Zeytinburnu Yöresel Günler Etkinliğinde Stant Açtı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubemiz Zeytinburnu Meydanında düzenlenen yöresel günler etkinliğinde stant açtı.
20/10/2015

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneklerinin asli görevi olan üyelerinin sorunlarına çözüm üretmek ve üyeler arası dayanışma ile yardımlaşmanın sağlamasının yanında anavatanda Batı Trakya Türklerini en iyi şekilde temsil etmek ve tanıtmak adına da yürütülen faaliyetlerin sonuncusu Zeytinburnu şubemizin katılımı ve Genel Merkez Gençlik Kollarımızın katkıları ile Zeytinburnu'nda devam etmektedir. 

Zeytinburnu Belediyesi tarafından Zeytinburnu Meydanında 12. düzenlenen ve 16 - 25 Ekim tarihleri arasında devam edecek olan Yöresel Günler Etkinliklerinde stant açan BTTDD Zeytinburnu Şubesine, Genel Merkez Gençlik Kolları katkı koyarak standımızı ziyaret edenlere derneğimizin hazırladığı Batı Trakyayı tanıtan broşürler dağıtılıp Batı Trakya Türklerinin her yönü ile tanıtımı yapıldı.   

Batı Trakya Standının dünkü ziyaretçileri arasında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Merkez Veznedarı Uzm. Fzt. Dr. Adnan Apti, Genel Merkez eski Yöneticisi ve Zeytinburnu eski Şube Başkanı Av. Asım Güven, Ozan ve ünlü Halk Müziği Sanatçısı Arif Şentürk bulunmaktaydı.  

Standımızı ziyaret eden tüm misafirleri tek tek karşılayıp ağırlayan Zeytinburnu Şube Başkanı Besim İsmailbaşa ve yönetimi gösterdikleri misafirperverlikle Batı Trakya Türklerini her zamanki gibi en iyi şekilde temsil ettiler.  

Batı Trakya standının ziyareti sırasında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz'ün huzurunda Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'a Batı Trakya Türklerine bu güne kadar verdikleri destek ve katkılar için ve her türlü aktivitede yanımızda yer alması münasebeti ile teşekkür ederken Batı Trakya Türkleri Sivil Toplum Kuruluşlarına Zeytinburnu Belediye sınırlarında bundan sonra da her türlü desteğin devam edeceğinden en ufak bir şüphesi olmadığını belirtti. 

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin ayrıca daha önce defalarca Zeytinburnu Şube Başkanlığı ve Genel merkez Yöneticiliği yapmış son dönemde de tekrar Şube Başkanlığı görevini devralan Besim İsmailbaşa'ya da bugüne kadar yaptığı ve şu anda gerçekleştirilen yöresel günler etkinlikleri standı için yönetimi ile birlikte teşekkür ederek tebrik etti.  

Ayrıca standımızı ziyaret eden misafirlerimize de Zeytinburnunda ikamet eden kadınlarımızın hazırladığı el emeği göz nuru Batı trakya yöresel yemekleri de ikram edilerek Batı Trakyanın damak tadı da tanıtıldı.

Yöresel Günler Standından yansımalar. 

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015