Ne Mutlu Türküm Diyene...
Batı Trakyalı Hemşehrilerimiz İzmir'de Dayanışma Gecesinde Buluştu
Geri Dön
Batı Trakyalı Hemşehrilerimiz İzmir'de Dayanışma Gecesinde Buluştu
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şubesinin düzenlediği dayanışma gecesi 5 Mart Cumartesi akşamı gerçekleşti.
06/03/2016

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şubesi tarafından Anemon Fuar Otelde düzenlenen Dayanışma Gecesi, 5 Mart Cumartesi akşamı muhteşem bir katılım ve coşku ile gerçekleşti.

Dayanışma Gecesine Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Hemşehrimiz İzmir Baro Başkanı Av. Aydın Özcan, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Başkan Yard. H. Vedat Meşeli, Şube Başkanı Mümin Durmuş ve çok sayıda Batı Trakyalı katıldı.

Gecede açılış konuşmasını yapan şube başkanı, bu akşam burada oluşan bu muhteşem tablonun gerçekleşmesine vesilen olan ve kendilerini yalnız bırakmayan tüm hemşerilerine teşekkür etti.  

İzmir Baro Başkanı Av. Aydın Özcan'da yaptığı konuşmada uzun süre şube başkanlığını yaptığı BTTDD İzmir Şubesinin kendisinden sonra bayrağı devralan yönetimin çok başarılı çalışmalara imza attığını ve türlü sıkıntıda hemşerilerinin yanında olduğunu, çözüm yolları üretmek için Genel Merkez ile koordineli çalışmalar yürüttüğünü, bunun da bir Batı Trakyalı olarak kendisine gurur verdiğini dile getirdi.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin de yaptığı konuşmada bu dönemde hem genel merkez olarak, hem de 13 Şube ile çok aktif bir dönem geçirdiklerini, bu yıl Batı Trakya Türkleri Dayanışma Dernekleri olarak "29 Ocak Milli Direniş Günü"nde 7 ilde 9 programa imza attığımız gibi bu hafta sonu da aynı yoğunlukta programlarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öncelikle Cuma günü Genel Merkez Kadın Kollarımızın "Ana Kucağı Burs Programı"na katkı sağlamak amacıyla Zeytinburnu Batı Trakya Camii'nde düzenlediği kermes ile başladığımız haftaya, bu akşam buraya gelmeden öğlen BTTDD İzmit Şubesi Kadın Kolları tarafından gerçekleştirilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama etkinliğine katıldık ve bu yüzden de programa biraz gecikmeli teşrif ettik, ama karşılaştığımız muhteşem tablo ile gurur duyduğumu belirterek katılan ve şubeye destek veren herkese teşekkür ederim. Ayrıca yarın sabah Kınık Belediye Başkanını ziyaret ederek orada açmayı planladığımız temsilcilik ile ilgili görüşmede bulunacağız. Sonrasında Soma şubemizi ziyaret edip, öğlende de İzmir Şubemiz ile Rodos, İstanköy ve Onikiada Kültür Dayanışma Derneğinin ortaklaşa düzenlediği "Yunanistan'da yaşayan Türklerin Güncel Sorunları" isimli paneli gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki 2-3 ay içinde de İzmit, Adapazarı, Yalova ve Soma Şubelerimizde de düzenleyeceğimiz panellerle siz hemşehrilerimiz ile bir araya geleceğiz" dedi.

İzmir Dayanışma Gecesinden yansımalar. 

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015