Ne Mutlu Türküm Diyene...
Batı Trakyalı Kadınların Anlamlı Gecesi
Geri Dön
Batı Trakyalı Kadınların Anlamlı Gecesi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Kadın Kolları'nın, yaklaşan 'Dünya Kadınlar Günü' kapsamında düzenlediği program, yüzlerce Batı Trakyalı kadını bir araya getirirken, gecede elde edilen gelir önceden planlandığı gibi Mehmetçik Vakfı'na bağışlandı.
01/03/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Kadın Kolları'nın, yaklaşan 'Dünya Kadınlar Günü' kapsamında düzenlediği program, yüzlerce Batı Trakyalı kadını bir araya getirirken, gecede elde edilen gelir önceden planlandığı gibi Mehmetçik Vakfı'na bağışlandı.
Sadabad Sarayı'nda ücretli olarak gerçekleştirilen yemekli programa 800'e yakın kadın katıldı. Salona girişte Join Turizm'in sponsorluğunda kurulan stantta katılımcılara gecenin anısına çekilen fotoğrafları hediye edildi. Sunuculuğunu Tuğçe Raif'in yaptığı gece, Batı Trakya belgeselinin izlenmesiyle start aldı. Daha sonra kürsüye Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Kadın Kolları Başkanı Zeynep Güler geldi. Salondakilere katılımlarından dolayı teşekkür eden Güler, ''Hayatın ağır yüklerini taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren, küçük yüreğine koskoca sevgiler sığdıran, güçsüz bedenlerin güçlü kahramanları değerli Batı Trakya kadınları, bu gece birlik ve beraberliğimizi bir kez daha göstermiş bulunmaktayız. Kadın toplumun içindeyse o toplum medenidir, ileridir, üretkendir. Biz de Batı Trakya kadını olarak bu toplumun içindeyiz ve var olmaya devam edeceğiz'' dedi.

Organizasyondan elde edilen gelirin daha önce planladığı gibi Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacağının altını çizen Güler şöyle devam etti: ''Ayrıca sizleri  Bursa Şubesimizin Afrin'de mücadele eden Mehmetçikler için başlattığı kan bağışı kampanyasına destek vermeye davet ediyorum. Bu arada bizlere her zaman destek olan bu gece de müzik ve halk oyunları ekibini ağırladığımız Osmangazi Belediyesi'ne ve değerli Başkan hemşehrimiz Mustafa Dündar'a, sizlere hediyeler gönderen Nilüfer Belediyesi'ne, bu geceyi bizler için fotoğrafları ile ölümsüz kılan Join Turizm ve değerli hemşehrimiz kadın kolları üyemiz Ayşe Ahmet'e özel bir teşekkürü borç biliyorum. En büyük teşekkür tabi ki bizlere her zaman destek olan Uzm. Dr. Ali Eminlatif başkanlığındaki Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi yönetimine... Sizlerden son olarak ekip arkadaşlarım için bir alkış istiyorum.'' dedi.

Zeynep Güler'in ardından kürsüye Türkiye Büyük Millet Meclisi Divap Katip Üyesi Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu çıktı. 8 Mart'ın kadınların direnişi ile kutlanmaya başladığını anlatan Kayışoğlu, Anadolu, Batı Trakya ve bu ülke için mücadele etmiş bütün kadınlara teşekkür ediyoruz. En büyük teşekkür de; yüzyılın devrimcisini doğurmuş, bizi bağımsız bir ülkeye, haklarımıza, özgürlüklerimize kavuşturmuş Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü doğuran Zübeyde anamıza'' dedi. Konuşmasına Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Ey Türk kadını sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın'' sözlerini hatırlatarak devam eden Kayışoğlu, Batı Trakya Türklerinin merhum Dr. Sadık Ahmet'in önderliğinde başlayan hak arama ve özgürlük mücadelesine kadınların da büyük destek verdiğini hatırlattı. Kayışoğlu, ''Burada Sadık Ahmet'i saygı ve rahmetle anıyorum. Kendisine hep destek vermiş ve bugün de Batı Trakyalıların haklı davasına katkısını sürdüren değerli eşi Işık Sadık Ahmet'e de buradan saygı ve selamlarımı gönderiyorum'' ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Kadın Kolları'nın bir yıllık icraatlarının ve geleceğe yönelik mesajların yer aldığı tanıtım videosu ilgiyle izlendi. Ardından Osmangazi Belediyesi'nin Halk Oyunları Ekibi zeybek oynadı. Yemeğin ardından yapılan çekilişle çok sayıda katılımcıya hediye verildi. Gece, yöresel müzikler ve marşlar eşliğinde, birlik, beraberlik mesajları ile son buldu. Programa Sağlık ve Çalışma eski Bakanı Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Bursa Milletvekili, Adalet Komisyonu ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Emine Yavuz Gözgeç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Prof. Dr. Lale Erdem Karabıyık birer kutlama mesajı gönderdi. Öte yandan, Nilüfer Belediyesi, Başkan Vekili Berna Bilici tarafından temsil edildiği gecede, katılımcılara küçük hediyeler takdim etti. Programda, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Nalan Hacıdeli, İzmit Şubesi Kadın Kolları Başkanı Aslı Devrim ve ekibi, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Kadın Kolları Başkanı Beyza Akbay, ve ekip arkadaşları da hazır bulundu.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015