Ne Mutlu Türküm Diyene...
Batı Trakyalı Öğrenciler Yararına İzmit'te Kermes
Geri Dön
Batı Trakyalı Öğrenciler Yararına İzmit'te Kermes
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi’nin üniversite öğrencileri yararına düzenlediği kermesin bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirildi.
07/12/2016

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi’nin üniversite öğrencileri yararına düzenlediği kermesin bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirildi.

İzmit Sanat Sokağı’nda açılan kermesin açılış törenine Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin,  AK Parti İl Başkan Yardımcısı Gülcan Kocabıyık, İzmit Belediye Başkan Koordinatörü İbrahim Ergin, İzmit Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın,  DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kocaahmet, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şube Başkanı Besim İsmailbaşa, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasibe Özayan, CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Bilgi Dehmen ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği üyeleri katıldı.

Batı Trakya’dan gelerek Kocaeli Üniversitesinin çeşitli Fakültelerinde okuyan üniversite öğrencileri için düzenlenen kermes açılışında İzmit Halk Eğitim Merkezi folklor ekibi de gösteri yaptı.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Lütfü Bodur, “Burada amacımız çocuklarımıza bir nebze olsun katkı sunmak. Bu katkıyı sunarken onların burada kendilerini yalnız hissetmemeleri için birlik beraberlik içerisinde çabalıyoruz. Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz” dedi.  

Daha sonra söz alan İzmit Belediye Başkan Koordinatörü İbrahim Elgin de, hemşerisi olduğu dernek yöneticilerini bu anlamlı organizasyon için kutladı,. Elgin, “Oradaki soydaşlarımızın, kardeşlerimizin çektiği sıkıntıları her platformda paylaşmaya çalışıyoruz. Hem hükümetimiz hem devletimiz bu hususta tüm destekleri veriyor. Belediyemiz olarak tüm STK’larla çok güzel ilişkiler sürdürüyoruz. Tarih koridoru projemiz ile inşallah Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ne de bir yer ayırır bir sürpriz yaparız diye düşünüyorum. Hepinize bu anlamlı kermese katıldığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Son olarak kürsüye gelen Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin “3 Aralık Cumartesi günü İstanbul'da Zeytinburnu Şubemizde teşkilat toplantımız vardı. Şube Başkanım Lütfü Bey ve Kadın Kolları Başkanımız Aslı Hanım bizi bu günkü kermese davet ettiklerinde heyacanlandım ve bu gün buraya büyük bir heyacanla Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Gülşen Hanım ve yönetimi ile Zeytinburnu Şube Başkanımız Besim Beyi de yanıma alarak koşa koşa buraya geldik. Şu anda sizlere hitap ederken yılların tecrübesine rağmen gençlerimiz için gerçekleştirilen bu etkinlik için heyacandan sesim titremektedir. Bizler hayatın her alanında olma yolunda ilerleyen bir derneğiz. Bu çalışmalarımız esnasında da geleceğimizin teminatı gençlerimiz bizim için en önemli unsurdur. Gurbet ellerde ana şefkatinden mahrum bu gençlerimize Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneklerinin kapılarını açarken Kadın Kollarıda Ana Kucağı Burs Projemiz ile Yunanistan'da ciddi ekonomik sıkıntı içindeki Batı Trakya Türklerinin kıt kanaat okutmaya çalıştıkları çocuklarına katkı koymaya çalışmaktadır.

Bugün de burada İzmit Şubemizin, Kocaeli Üniversitesinde okuyan Batı Trakyalı gençlere katkı sağlamak için düzenlediği kermesin açılışı için toplanmış bulunmaktayız. Ben bir kez daha Şube Başkanıma ve Kadın Kolları Başkanımız ile Yönetimine teşekkür ve şükranlarımı sunarım” dedi.

Genel Başkanın konuşmasından sonra genel başkan ve diğer misafirler tarafından kesilen kurdele ile kermesin bereketli ve hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

Kermes açılışı sonrası genel başkan,şube başkanı ve beraberindekiler İzmit Belediye Başkan Koordinatörü İbrahim Elgin'i makamında ziyaret ederek sohbet etti. 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015