Ne Mutlu Türküm Diyene...
Batı Trakyalı Öğretmenlerimiz Bursa ve İzmit'te Bir Araya Geldi
Geri Dön
Batı Trakyalı Öğretmenlerimiz Bursa ve İzmit'te Bir Araya Geldi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa ve İzmit Şubemiz geleneksel olarak düzenlenen Öğretmenler Günü etkinliğinde Öğretmenlerimizi bir araya getirdi.
28/11/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubemiz tarafından geleneksel olarak düzenlenen Öğretmenler Günü buluşması bu yıl 25 Kasım Pazar günü Osmangazi Belediyesi Merinos Tren İstasyonu tesislerinde gerçekleştirildi.

Kalabalık bir öğretmen grubu ile birlikte Bursa Şubesi Yöneticileri, Osmangazi Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve aynı zamanda Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi müdürü Orhan Mollasalih, Avrupa Batı Trakya Türkleri Federasyonu kurucu başkanı Cafer Alioğlu ve Müsiad Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Gürses'in katıldığı yemek yaklaşık iki saat sürdü.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif' in açılış konuşması ile başlayan kahvaltı, tecrübeli ve genç öğretmenlerin karşılıklı fikir alışverişleri, geçmişte yaşanan zorlukların paylaşılması ve mesleki sohbetler ile yapılabilecek projelerin tartışılması ile devam etti.

Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif konuşmasında Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı'na eğitim alanında uzun yıllardır yapılan baskılara değinerek, özellikle son günlerde Medres-i Hayriye öğrencilerinin, Türkçe eğitim ve dini eğitim alanında maruz kaldıkları baskılar karşısında gerçekleştirdikleri derslere girmeme eylemlerini desteklerini açıkladı.

Organizasyona Osmangazi Belediyesini temsilen katılan ve yakın bir zamanda Panaroma 1326 Bursa Fetih Müzesi Müdürlüğü görevine de başlayan hemşehrimiz Orhan Mollasalih'in selamlama konuşması sonrasında hem derneğimiz hem de Osmangazi Belediyesi adına öğretmenlerimize çeşitli hediyeler takdim edildi.

Öğretmenlerimize verilen kahvaltı sonrası tüm grup Panaroma 1326 Bursa Fetih Müzesi Müdürü Orhan Mollasalih'in daveti üzerine Fetih Müzesine geçerek Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar tarafından Bursa' ya kazandırılan Dünyanın en büyük panoramik müzesini ziyaret etti.

Aynı gün Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle üye öğretmenlerimize yönelik olarak şube merkezinde kahvaltı düzenlendi. Şube Başkanı Lütfi Bodur; Kahvaltımıza katılım sağlayan ve başka programlara katılmak durumunda olup aramızda bulunamayan tüm öğretmenlerimize teşekkür eder, bir kez daha Öğretmenler Günlerini en içten dileklerimizle kutlarız dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015