Ne Mutlu Türküm Diyene...
Batı Trakyalılar Adapazarı'nda Buluştu
Geri Dön
Batı Trakyalılar Adapazarı'nda Buluştu
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Adapazarı Şubesi Orman Park Tesislerinde düzenlediği iftarda üyelerini bir araya getirdi.  
13/06/2018

 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Adapazarı Şubesi Orman Park Tesislerinde düzenlediği iftarda üyelerini bir araya getirdi.  

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin’in yanı sıra İzmit Şube Başkan Lütfi Bodur ve yöneticileri ile birlikte, Küçükçekmece Şube Başkanı Vedat Meşeli ve Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük ve çok sayıda Batı Trakyalı katıldı.

Açılış konuşması Adapazarı Şube Başkanı Hayri Latif tarafından yapıldı. Hayri Latif; “Genel Başkanımız Av.Necmettin Hüseyin’e, şube başkanlarımıza, değerli hocalarımıza ve üyelerimize bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyoruz. Bu yıl iftar programında üyelerimizle bir araya gelmeyi planladık ve görüyorum ki tüm dostlarımız ve arkadaşlarımız bizlerle, ben üyelerimize yoğun katılımları nedeniyle herkese teşekkür ediyorum.

Yaklaşık üç yıldır esen rüzgara bizde katılmak istiyoruz. Adapazarı Şubesi olarak daha aktif olmalıyız diye düşünüyorum bu konuda her tür öneriye açığız ve desteklerinizi bekliyoruz. Ben bu aksam Kadir Gecesi vesilesi olması münasebetiyle öncelikle kadir gecenizi kutluyorum. Önümüz bayram şimdiden sağlıklı huzurlu ve mutlu bir bayram diliyorum diyerek sözlerini sonlandırdı.  

Şube başkanından sonra söz alan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin; “Başta Hayri Başkanımız olmak üzere bu organizasyona katkı sağlayan ve bizleri sizlerle buluşturan böylesine harika bir ortamı yaratan herkese teşekkür etmek istiyorum. Bizleri daha sık başka organizasyonlarda da bir araya getirmelerini temenni ediyorum. Böylesine güzel bir gecede Kadir gecesinde sevabın büyüğünü kazandılar, güzel insanları güzel gönülleri bir araya getirdiler bu vesile ile Kadir Gecemizi kutluyorum. Kadir Gecesi vesilesi ile de bir kez daha dualarımızı da acı kaybımız eski genel başkanımız Erol Kaşifoğlu’na gönderelim. Yüce rabbim mekanını cennet eylesin. Böylesine kutsal bir davaya büyük hizmetlerini imrenerek izlediğimiz bu güzel insanın çıktığı ebedi yolculuk nurlar içinde olsun” dedi. Genel Başkan tarafından kısaca son dönemdeki derneğin yaklaşımı ve faaliyetleri hakkında üyelere bilgi verildi. Hüseyin sözlerinin devamında “Ramazan vesilesi ile iftarlarda yaklaşık on bin kişiyi buluşturan tüm şubelerimize teşekkür ediyorum, tüm yöneticilerime bulundukları fedakarlıklardan dolayı minnettarım. Bakın bu aksam bir şubemizin etkinliğinde dört şube başkanımız bulunuyor işte kenetlenme budur. İşte beklentisiz bir davada hizmet aşkı budur. Ben kendilerine bir kez daha huzurunuzda teşekkür ediyorum. Üç yılda dokuz yüzün üzerinde etkinliğe imza attık bu hızla gidersek dalya deyip bin rakamını kısa sürede göreceğiz. Sözlerimi daha fazla uzatmak istemiyorum.  Katkı sağlayan ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Yaklaşmaktan olan Ramazan Bayramınızı da kutluyor, huzur dolu günler temennisi ile saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

İftar yemeğine katılanlar sonrasında ilerleyen saatlere kadar başkanlar ve yöneticilerle sohbet etti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015