Ne Mutlu Türküm Diyene...
BTTDD Bursa Şubesi Yiğitler'e Lokal Açtı
Geri Dön
BTTDD Bursa Şubesi Yiğitler'e Lokal Açtı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yiğitler Lokali, Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın da hazır bulunduğu törenle açıldı.
08/05/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yiğitler Lokali, Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın da hazır bulunduğu törenle açıldı.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif başkanlığındaki BTTDD Bursa Şubesi yönetimi, göreve geldiği 15 Ocak'tan bu yana verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor. Bursa şube son olarak Batı Trakyalılar arasındaki birlik ve beraberliği artırmaya yönelik önemli bir adım daha atarak, soydaşların yoğun olarak yaşadığı Yıldırım Yiğitler Mahallesi'ne lokal açtı. Temsilciliğini Derneğin aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olan Hasan Bostancı'nın üstlendiği lokalin kurdelesi, görkemli bir törenle kesildi.

Açılış töreninde konuşan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif, verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğu içinde olduklarını ifade ederek, ''Yiğitler lokalimiz Batı Trakya'nın yiğit evlatlarına hayırlı olsun. Buranın birlik ve beraberliğimize önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Başta Lokal Temsilcimiz ve Yönetim Kurulu Üyemiz Hasan Bostancı ile resmi işlemleri yürüten Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcımız Ramadan Eminoğlu ve mahalle halkı olmak üzere emeği geçen herkesten Allah razı olsun'' dedi. Hasan Bostancı da, Dernek yönetimi ile mahalle halkına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye çıkan BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, ''Bu kadar ciddiyetle çalışan bir ekibin başında olmak beni son derece mutlu ediyor'' diyerek başladığı konuşmasında, görev süresi boyunca 110 bin kilometre yol katettiğini söyledi. İki yıldır sorunların çözümü için yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarının altını çizen Hüseyin, ''Türkiye'deki sorunların kökünü kazıdık'' ifadesini kullandı. Bursa Şubesi'nin başarılı çalışmalarına bir yenisi eklediğini dile getiren Genel Başkan Hüseyin, ''Yiğitler Lokalimiz hep dolu olsun, bizlere hep güzellikler yaşatsın. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' diye konuştu. Hüseyin, dernek üyelerini, bu pazar günü İstanbul Bahçelievler Nurettin Topçu Kültür Merkezi'nde yapılacak BTTDD Olağan Genel Kurulu'na davet etti.

Aynı zamanda BTTDD Bursa Şubesi eski başkanlarından olan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, derneğin yeni yönetiminin Bursa'nın yiğit, heyecanlı ve güzel insanlarının yaşadığı mahallede gördüğü ihtiyaca cevap verdiğini belirterek, ''Hayırlı olsun'' dedi. Şehirlerin büyümesiyle insanların giderek yalnızlaştığına dikkat çeken Dündar, insanların kaynaşmasına vesile olacak bu tür yerlerin sayısının artması gerektiğini anlattı. Dündar şöyle devam etti: ''Burası bir ihtiyaçtı. BTTDD Bursa Şubesi yeni yönetimindeki arkadaşları takip ediyoruz. Güzel faaliyetleri var. Bir şeyler üretmek için her şeyimiz var, imkanları en iyi şekilde kullanmalıyız. Sorunlar çözülmüş olabilir ama birlik ve beraberliğimizi daha da artırmamız gerekiyor.''

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015