Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde Sıcak Kabul
Geri Dön
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde Sıcak Kabul
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve bir grup dernek yöneticisi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında ziyaret etti.
06/02/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve bir grup dernek yöneticisi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında ziyaret etti.

Ali Eminlatif, yoğun programa rağmen kendilerini kabulünden dolayı Aktaş'a teşekkür ederek, ''Geldiğiniz günden bu yana özverili bir çalışma ortaya koyuyorsunuz. Bursa için gecenizi gündüzünüze kattığınıza şahit oluyoruz. Bu güzel şehir hepimizin elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Ayrıca derneğimize katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederiz'' dedi. Aktaş'a Batı Trakya’daki Türk Azınlığı ve derneğin faaliyetleri ile ilgili de bilgi veren Ali Eminlatif, son olarak Batı Trakya Türk Azınlığı'nın '29 Ocak Toplumsal Dayanışma ve Milli Direniş Günü'nü Çanakkale Şehitler Abidesi'nde Bursa'dan yüzlerce soydaşın katılımı ile resmi törenle andıklarını ve Afrin'e yönelik harekata desteklerini açıkladıklarını kaydetti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Batı Trakya Türklerinin önemine işaret etti. İnegöl Belediye Başkanlığı döneminde Batı Trakya'ya gittiğini ve soydaşların evlerine konuk olduğunu anlatan Aktaş, orada kendini evinde gibi hissettiğini anlattı. Geçtiğimiz günlerde Batı Trakya'daki Türk Belediye Başkanlarını ağırladığını dile getiren Aktaş, önümüzdeki dönemde Batı Trakya'ya gitmeyi çok arzu ettiğini kaydetti. Aktaş, ''Büyükşehir Belediyesi olarak orada soydaşlarımızın katılımı ile büyük bir iftar programı yapabiliriz. Çok güzel olur'' diye konuştu.

Ali Eminlatif de, bu konuda Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı. Eminlatif, ziyaretin sonunda Aktaş'a Gümülcine'nin meşhur Türk kahvesi ve Kavala kurabiyesi ile tarihteki ilk Türk Cumhuriyeti olan Batı Trakya Türk Cumhuriyeti'nin bayrağı ve Türk bayrağı ile dernek logosunun yer aldığı masa bayrağını hediye etti. Ziyaret, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'nın çektiği selfie ile noktalandı.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015