Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa da Muhteşem Kur’an-ı Kerim Ziyafeti
Geri Dön
Bursa da Muhteşem Kur’an-ı Kerim Ziyafeti
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Bursa Şubesi ile Çiftehavuzlar Lokali’ nin ortaklaşa olarak bu yıl dokuzuncusunu düzenledikleri Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Mevlidi-i Şerif, 28 Nisan Pazar günü Fatih- Çiftehavuzlar Kapalı Pazar Alanın’ da büyük bir katılım ile gerçekleşti.
29/04/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Bursa Şubesi ile Çiftehavuzlar Lokali’ nin ortaklaşa olarak bu yıl dokuzuncusunu düzenledikleri Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Mevlidi-i Şerif, 28 Nisan Pazar günü Fatih- Çiftehavuzlar Kapalı Pazar Alanın’ da büyük bir katılım ile gerçekleşti.

Bu yılki programın onur konuğu olan İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’ nin alana gelişi ile başlayan program öğle namazının eda edilmesinden sonra Osmangazi Belediyesi Semazen Ekibi’ nin büyük beğeni toplayan gösterisi ile devam etti.

Yaklaşık olarak ikibin hemşerimizin teşrif ettiği 9. Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Ve Mevlid-i Şerif’ te konuklara hoş geldiniz diyen BTTDD Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif geleneksel hale gelen Çiftehavuzlar Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif etkinliğine her yıl daha fazla katılım gösteren hemşerilerine teşekkür ederek bu yıl onur konuğu olan İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’ nin davetlerini kırmayarak Bursa’ da bulunmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Anavatanda yaşayan Batı Trakyalıların sorunlarının büyük oranda aşıldığını belirten Başkan Ali Eminlatif bundan sonra Batı Trakya’ da yaşayan insanlarımızın sorunları için çözüm yolları üretmeleri gerektiğini ifade etti.

Alanda bulunan hemşerilerine Batı Trakya’dan getirdiği selam ile hitap eden İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’ de BTTDD Bursa Şubesi’nin davetinin kendisi için önemli olduğunu belirterek Bursa’ da yaşayan Batı Trakyalılar ile bir arada bulunmaktan son derece memnun olduğunu ifade etti. Uzun zamandır Bursa’ ya gelmek istediğini belirten Mete, son dönemde Batı Trakya Halkı üzerinde artan baskılara işaret ederek Batı Trakya’ da yaşayanların Anavatanda olan hemşerilerinden beklentilerini ayrıntıları ile alanda bulunanlara iletti. Batı Trakya’ da Müslüman Türk Toplumu’ nun bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sürekli olarak mücadele içinde olacağını belirten İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete Batı Trakya Davasına katkı koyan Sadık Ahmet, Mustafa Canbaz gibi isimlerin yanında Mehmet Emin Aga’ nında hiçbir zaman unutulmaması gerektiğini belirterek Batı Trakya Davası’nın sen ben demeden Batı Trakya Müslüman Türk Toplumu adına sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

Mevlid-i Şerif’ e katılan misafirlere selamlama konuşmaları gerçekleştiren Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mollasalih, BTTDD Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Ak Parti Bursa İl Başkan Vekjli Recep Güleçyüz, Akparti Yıldırım İlçe Başkan Yardımcısı Kadir Batmaz, İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Burhan, Gümülcine Türk Gençler Birliği adına Genel Sekreter Nihat Binbaşı, Batı Trakya Spor Klübü Başkanı Necati Biçer, Batı Trakya Spor Klübü Osmangazi Şube Başkanı Özkan Altınkol, Batısiad Başkanı Ahmet Er, Battam Başkanı Prof. Dr. Özkan Hüseyin, Avrupa Batı Trakya Türkleri Federasyonu Kurucu Başkanı Cafer Alioğlu, Eski Şube Başkanlarımızdan Mehmet Koca, Şükrü Köse ile Eski Panayır Ağamız Mehmet Emiroğlu, Çiftehavuzlar Lokal Sorumlusu Selami Kalenci ve Çiftehavuzlar Mahalle Muhtarı Mustafa Süleyman’ da Batı Trakyalılar Kur’an-ı Kerin Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif’inde hazır bulundular.

Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif’i eda eden İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, İstanbul İstoç Camii İmam Hatibi Mustafa Kızılcaoğlu, İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, İstanbul Eminönü Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer ile Bursa Şehreküstü Camii İmam Hatibi M.Lütfü Taşçı’ nın katılanlara gerçek bir Kur’an-ı Kerim ziyafeti yaşattığı etkinlikte BTTDD Bursa Şubesi ve Çiftehavuzlar Lokali tarafından misafirlere pilav, ayran, helva ile birlikte geleneksel Batı Trakya Şerbeti de ikram edildi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015