Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa Şube Yönetimi Kurbantepe'ye Katıldı
Geri Dön
Bursa Şube Yönetimi Kurbantepe'ye Katıldı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube yöneticileri 9 yılda bir gerçekleştirilen Kurbantepe etkinliğine katıldı.
22/04/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube yöneticileri 9 yılda bir gerçekleştirilen Kurbantepe etkinliğine katıldı.

Menetler ve Değirmendere köy sakinlerinin 9 yılda bir ortaklaşa düzenledikleri Kurbantepe Etkinliğine bu yıl mütevelli heyetlerinin daveti üzerine Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif ile birlikte yönetim kurulu üyeleri de katıldı

12 Nisan Cuma akşamı Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet’in önceki dönem Başbakan Yardımcısı ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu onuruna verdiği yemeğe Batı Trakya Müslüman Türk Toplumunun temsilcileri ile birlikte katılan Başkan Dr. Ali Eminlatif, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu nun daveti üzerine Batı Trakya’ya gelen Devlet Eski Bakanı Cavit Çağlar ile birlikte Hakan Çavuşoğlu onuruna T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nun Dedeağaç’ ta düzenlediği öğle yemeğinde de hazır bulundu.

Başkan Dr Ali Eminlatif, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu ile birlikte Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Bakeş Başkanı Ahmet Hacıosman, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mollasalih, İşadamı Kadir Şankaya gibi isimler ile birlikte heyetin gerçekleştirdiği Üşekdere, Değirmendere, Kızılağaç köyleri ile Gümülcine Türk Gençler Birliği ziyaretlerine de eşlik etti. Devlet Eski Bakanı Cavit Çağlar’ın baba ocağı Üşekdere Köyü ziyareti sırasında duygusal anların yaşandığı gezide Cavit Çağlar ve Hakan Çavuşoğlu, kendilerinin de mensubu olmaktan gurur duydukları Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın her zaman yanında olduklarını ifade ettiler.

14 Nisan Pazar günü Menetler Camii’nde bölge halkının kötü havaya rağmen yoğun katılımı ile gerçekleşen Kurbantepe Etkinliği, yapılan dualar ve Menetler ile Değirmendere halkarının hazırladığı ikramların misafirlere sunulması ile devam etti. İki köy halkının yoğun çabaları ve oldukça büyük bir katılım ile gerçekleşen etkinlik sonunda Bursa Şube Başkanı Ali Eminlatif ile yönetim kurulu üyeleri Dr. Ahmet Serdar, Ecz. Mustafa Köseahmet, Disiplin Kurulu Üyesi Necati Biçer ve dernek görevlisi Zekeriya Osman etkinliği düzenleyen Menetler ve Değirmendere Köyleri Mütevelli heyetleri ve köy sakinlerine de tebrik ve teşekkürlerini iletti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015