Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa Şubemiz Cumhuriyet Halk Partisi Heyetini Ağırladı
Geri Dön
Bursa Şubemiz Cumhuriyet Halk Partisi Heyetini Ağırladı
1 Kasım seçimleri öncesi siyasi parti temsilcilerinin şubelerimize ziyaretler devam ediyor. Son ziyaret Bursa Şubemize Cumhuriyet Halk Partisi heyetini tarafından gerçekleştirildi.
27/10/2015

1 Kasım seçimleri öncesi siyasi parti temsilcilerinin şubelerimize ziyaretleri devam ediyor. Son ziyaret Bursa Şubemize Cumhuriyet Halk Partisi heyeti tarafından gerçekleştirildi. Dernek merkezinde gerçekleşen ziyarette konuşan BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Köse, 1 Kasım seçimlerinin huzur içinde geçmesini dileyerek, “BTTDD olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için en hayırlı ve güçlü sonuçların sandıktan çıkmasını temenni ediyoruz” dedi.

 BTTDD Bursa Şubesi’nde gerçekleşen ziyarete, CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız’ın yanı sıra CHP Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve CHP Bursa Milletvekili Adayı Mustafa Şenyurt katıldı.

Batı Trakya Türkleri olarak, geçmişte oldukça fazla sıkıntılar çektiklerini hatırlatan Başkan Şükrü Köse, “Bizler, geçmişte Türkiye Cumhuriyeti bayrağını görebilmek adına büyük sıkıntılara göğüs germiş insanlarız. Dolayısıyla gidebilecek başka bir yerimiz, sarılabilecek başka bir bayrağımız olmadığının farkındayız. Yaşanacak başka bir Türkiye olmadığı için, milletimize fazlasıyla hizmet edebilecek kişilerin meclise gitmesi gerektiği kanaatindeyiz. Burada bizim gibi STK’lara düşen görev, seçmeni bilinçlendirerek, sandığa gitmesini sağlamak” şeklinde konuştu.

1 Kasım seçimlerinin huzur içinde geçmesini de dileyen Şükrü Köse, “Son günlerde ülkemizin üzerine bir kara bulut gibi çöken terör belasının son bulması için toplumun her kesiminin bu belaya aynı şekilde tepki vermesi gerekiyor” diye konuştu. Köse, “Biz farklı görüşleri, demokrasinin olmazsa olmazı olarak görüyoruz. Dolayısıyla tüm partilere bu seçim sürecinde başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayrıştırmanın ve ötekileştirmenin karşısında olduklarını ifade eden Zafer Yıldız, 1 Kasım’da milletin iradesine her şekilde uyacaklarını dile getirerek, “Bizim için öncelikli olan Türkiye’dir. 1 Kasım’da sandıktan koalisyon çıkacak olursa, biz yine önce Türkiye diyerek, üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz” dedi. İktidar olmaları durumunda 5 konuya ağırlık vereceklerini vurgulayan Yıldız, bu konuları eğitim, dış politika, toplumsal barış, ekonomi ve anayasa olarak açıkladı.

Ziyaretin sonunda BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, CHP Bursa il Başkanı Zafer Yıldız’a Dr. Sadık Ahmet’in hayatını anlatan ‘Dr. Sadık Ahmet Fırtınası’ adlı kitabı hediye etti. 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015