Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa Şubemiz Hakan Çavuşoğlu'nu Panayıra Davet Etti
Geri Dön
Bursa Şubemiz Hakan Çavuşoğlu'nu Panayıra Davet Etti
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nu Çankaya Köşkü'ndeki makamında ziyaret ederek, 30 Temmuz Pazar günü Gündoğdu'da gerçekleştirilecek olan 18. Batı Trakyalılar Panayırına davet etti.
27/07/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi, son kabine değişikliği ile Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Hakan Çavuşoğlu'nu Çankaya Köşkü'ndeki makamında ziyaret ederek, 30 Temmuz Pazar günü Gündoğdu'da gerçekleştirilecek olan 18. Batı Trakyalılar Panayırına davet etti.

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif, kabullerinden dolayı teşekkür ettiği Çavuşoğlu'na, ''Değerli Başbakan Yardımcım; başarılı milletvekilliğinizin ardından Türkiye Cumhuriyeti'nde bu göreve getirilmeniz bizleri çok mutlu etti. Sizinle bir kez daha gurur duyduk. Bu kadar üst göreve gelen ilk Batı Trakyalı ve derneğimizin eski başkanlarından biri olmanız bizlere çok farklı duygular yaşattı. Sizlere görevinizde başarılar diliyorum. Batı Trakya'nın gururusunuz. Allah yardımcınız olsun. Bir dönem başkanlığını yaptığınız derneğin yöneticileri olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz'' cümleleriyle başarı diledi ve güvenlerini vurguladı. Eminlatif, ayrıca Çavuşoğlu'nu 30 Temmuz Pazar günü Bursa Gündoğdu'da yapılacak '18. Batı Trakyalılar Panayırı ve 12. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası'na davet etti.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çok ağır görevleri olan 5 Başbakan Yardımcılığından birinin kendisine verilmesinin aynı zamanda Batı Trakyalılara, Balkanlara güvenin bir tezahürü olduğunu söyledi. Bu nedenle kenetlenmek gerektiğini ifade eden Çavuşoğlu, ''Artık birbirimizden güç alacağız. Benim ön yargım yok. Farklı görüşler olabilir ama biz Batı Trakyalıların bu memlekete olan sevdamız, davamız belli. İnşallah Allah bizleri mahcup etmez'' dedi. Batı Trakya ve Balkanlarla ilgili önemli mesafeler katedildiğini dile getiren Çavuşoğlu, bu noktada dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun büyük katkısına işaret etti.

Konuşmasını, 'Türkiye çok büyük bir devlet' sözleriyle sürdüren Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, sorunların aşılması için yapılacak düzenlemelere sadece Batı Trakya penceresinden bakılamayacağının altını çizdi. Çavuşoğlu, ''Bazı yerlerde mesafe almak zor olabilir'' diye konuştu. Uzun süreli ikamet, istisnai vatandaşlık gibi düzenlemelerin önemine işaret eden Çavuşoğlu, çalışma izinleri ve sosyal güvenlikle ilgili yapılacak düzenlemeleri de yakından takip ettiklerini vurguladı. Başbakan Yardımcısı, BTTDD heyetine 30 Temmuz Pazar günü Gündoğdu Mesire Alanı'nda yapılacak Batı Trakyalılar Panayırı'na katılacağının ve bu organizasyona yönelik önemli desteklerin müjdesini vererek sözlerini noktaladı. Ziyaretin sonunda BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif, Çavuşoğlu'na üzerinde Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve derneğin adı yazılı Bursa yapımı bir kılıç hediye etti.

BTTDD Bursa Şubesi heyeti, Çankaya Köşkü'nden Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) geçti ve burada derneğin de üyesi olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı, Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ile bir araya geldi. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif, Müezzinoğlu'na kabullerinden ve büyük katkılarından dolayı teşekkür ederek, ''Siz bizlerin her zaman 'Mehmet ağabeyisiniz'. Sorunlarımızın çözümündeki katkılarınızı hiçbir zaman unutmayacağız. Sizleri pazar günü yapılacak Panayırımıza bekliyoruz'' dedi. Müezzinoğlu da, ziyaretten ve davetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, birlik ve beraberlik çağrısı yaptıktan sonra, hemşehrileri ile sıcak bir sohbet gerçekleştirdi.

BTTDD Bursa Şubesi Yöneticileri, TBMM'nin FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminde hasar gören noktalarını da gezdi. Heyet, Spor Toto Teşkilatı ziyaretinin ardından başkent Ankara'dan ayrıldı. BTTDD Bursa Şubesi'nin Ankara programında, Başkan Ali Eminlatif, 2. Başkan Hasan Ali Çavuş, Genel sekreter İsmail Hayat, Veznedar Gökhan Çobanoğlu, Gençlik ve Kadın Kolları'ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Köseahmet, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Ahmet ve Mustafa Özbek, Onur Kurulu Üyesi Rahmi Yılmaz, Denetim Kurulu Üyeleri Naim Karagöz ve Ahmet Raif, Dernek Görevlisi Zekeriya Osman ve Panayır Ağası adayı Ahmet Mehmet hazır bulundu. Batı Trakyalılar Panayır Ağası Mehmet Emiroğlu, rahatsızlığı nedeniyle ekipte yer alamadı.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015