Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa Şubemiz Nilüfer Ramazan Sokağında Stant Açtı
Geri Dön
Bursa Şubemiz Nilüfer Ramazan Sokağında Stant Açtı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Ramazan geleneklerini yaşatmak amacıyla Nilüfer Belediyesi önündeki Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Ramazan Sokağı'nda stant açtı.
04/06/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Ramazan geleneklerini yaşatmak amacıyla Nilüfer Belediyesi önündeki Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Ramazan Sokağı'nda stant açtı.

Her akşam binlerce Bursalı'nın ziyaret ettiği meydanın güzel bir köşesindeki Batı Trakya standı büyük ilgi görüyor. Türkiye'nin ve Balkanlar başta olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarındaki Türk varlığının farklı renkleri, sesleri ve tatları ile dolan sokakta, Ramazan ayının bütün güzellikleri yaşatılıyor. Dün iftar sonrası şehitler için okutulan mevlitle duygusal bir atmosfere bürünen Ramazan Sokağı'nda, bir grup yönetici ile birlikte Batı Trakya standı önünde yerini alan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Emin Latif, ''Bütün hemşehrilerimizi buraya bekliyoruz. Standımızda dışarıdan katılımcılara Batı Trakya ile ilgili detaylı bilgiler verilirken, bizler hemşehrimizle iftar sonrası meşhur Türk kahvemizden, buzlu frappemizden veya geleneksel şerbetimizden yudumluyoruz. Kavala kurabiyesi ile farklı el işlerini de katılımcıların beğenisine sunuyoruz. Önümüzdeki günlerde burada Batı Trakya'yı tanıtan farklı etkinlikler planlıyoruz'' dedi.

TÜRK KAHVESİNE BÜYÜK İLGİ

Batı Trakya'nın meşhur harmanı ve taş değirmeni ile çok farklı bir lezzeti olan Türk kahvesini yörenin ünlü markalarından Şerafettin'in sponsorluğunda tüketicilerin beğenisine sunduklarının altını çizen Eminlatif, ''Buradan firma sahiplerine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bir teşekkür de standımızda büyük emekleri olan yöneticilerimiz ve Gençlik Kolları üyelerimize. Bu arada Gümülcine sokaklarına yayılan Türk kahvesinin meşhur kokusu, Ramazan Sokağı'nda da kendini fazlasıyla hissettirdiğinden en çok ilgi bu ürüne oluyor'' ifadelerini kullandı. Bu arada Ramazan ayının ilk günü Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de eşi ile birlikte Batı Trakya standını ziyaret etti. BTTDD Başkanı Eminlatif, Bozbey çiftine Türk kahvesi ve Kavala kurabiyesi hediye etti. Başkan Eminlatif ve stant görevlileri ile bir süre sohbet eden Bozbey, katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015