Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa Şubemiz Uludağ Üniversitesi Rektörünü Batı Trakya'da Ağırladı
Geri Dön
Bursa Şubemiz Uludağ Üniversitesi Rektörünü Batı Trakya'da Ağırladı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yusuf Ulcay ve üniversite yöneticilerini Batı Trakya’da ağırladı.
08/03/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yusuf Ulcay ve üniversite yöneticilerini Batı Trakya’da ağırladı.

Ziyaret Uludağ Üniversitesi Akademisyeni ve aynı zamanda Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Serdar ve Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Tahsin sorumluluğunda gerçekleşti.

Uludağ Üniversitesi rektörü ve yöneticilerini Batı Trakya’da ağırlayan şube yönetimi ve heyeti Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Ahmet Aydın, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Dr. Hüseyin Baltacı, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet, Gümülcine Türk Gençler Birliği Eğitim Koordinatörü Dr. Koray Hasan, Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ) Başkanı Ahmet Hacıosman, Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Türk Birliği Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete ile de görüşmesine aracılık ederek görüşmelerde hazır bulundu. Heyet ayrıca Bakeş Başkanı Ahmet Hacıosman ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin kendileri şerefine verdiği yemek programlarına da iştirak etti.

Yapılan ikili görüşmelerden son derece memnun kalan Uludağ Üniversitesi akademisyenleri ve Rektör Yusuf Ulcay; Sınırlarımız ötesinde yaşayan tüm soydaşlarımızın her zaman kalbimizde ve başımızın üstünde yeri vardır. Bursa Uludağ Üniversitesi olarak kardeşlerimize kapılarımız sonuna kadar açıktır. Akademisyen ve öğrenci değişim programlarının yanı sıra Yabancı Öğrenci Sınavı ile de bu bölgeden öğrencilerimizi almaya devam ediyoruz. Batı Trakya’da yaşayan kardeşlerimiz için üniversite yönetimi olarak elimizden gelen tüm desteği vermeye her zaman hazırız” dedi..

Gümülcine Türk Gençler Birliği ve İskeçe Türk Birliği’nde YÖS sınavına girecek öğrenciler ve velilerine bilgilendirme toplantıları da gerçekleştiren heyet, İskeçe’ de yapılmaya devam edilen Uludağ Üniversitesi YÖS sınavının Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin tavsiyesi ile bu yıldan itibaren Gümülcinede de gerçekleştirileceğini belirtti. Bu yıldan itibaren Uludağ Üniversitesi Yös Sınavı’nı İskeçe ve Gümülcine’de aynı anda gerçekleştireceklerini belirten Rektör Yusuf Ulcay aynı zamanda Uludağ Üniversitesi bünyesinde Batı Trakyalı öğrencilere YÖS sınavında kontenjan konusunda pozitif ayrımcılık uygulayarak Batı Trakya Öğrenci kontenjanlarının da artırılacağını açıkladı.

Uzun zamandır Bursa Şubesi’nin organizasyonu için uğraşmakta olduğu Bursa Batı Trakya Çalıştayı ile ilgili de Üniversite olarak gerekli tüm desteği vereceklerini belirten Rektör Yusuf Ulcay Batı Trakya programı esnasında söz konusu çalıştayın öğrenciler ile sınırlı kalmaması, Batı Trakya Türk Toplumu’nun her kesimine hitap edecek ve sorunlara çözüm üretilecek bir çalıştay olması gerektiği konusunda Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi ile aynı görüşte olduklarını belirtti.

Üç günlük Batı Trakya programının son derece yararlı ve Batı Trakya’yı yerinde görmenin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Üniversite yöneticileri, gezi kapsamında İskeçe, Gümülcine, Kavala ve Dedeağaç’ ın tarihi ve turistik bölgelerini de ziyaret ederek, kendilerine bu imkanı sağlayan Bursa Şubesi Yönetimine ayrıca teşekkür etti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015