Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa Şubemizden Batı Trakya Ziyareti
Geri Dön
Bursa Şubemizden Batı Trakya Ziyareti
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif, STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Serdar, Gençlik ve Kadın Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Ecz. Mustafa Köseahmet , Disiplin Kurulu Üyesi Necati Biçer ile birlikte Batı Trakya'da bir dizi temaslarda bulundu
20/04/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif, STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Serdar, Gençlik ve Kadın Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Ecz. Mustafa Köseahmet , Disiplin Kurulu Üyesi Necati Biçer ile birlikte Batı Trakya'da bir dizi temaslarda bulundu.

Temaslarına T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’ nu ziyaret ederek başlayan Bursa Şube yöneticileri konsolosluk makamında sayın Murat Ömeroğlu ile uzun bir toplantı gerçekleştirdi. Bölgeye ait fikir alışverişlerinin konuşulduğu görüşme sonrası dernek yöneticileri tarafından Bursa Anadolu Lisesi mezunu olan Başkonsolos Murat Ömeroğlu’ na Bursa Yeşil Türbe minyatürü hediye etti.

Daha sonra Gümülcine Seçilmiş Müftüsü ve Azınlık Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Şerif’i makamında ziyaret eden yöneticiler, Müftü İbrahim Şerif’i tekrar seçildiği Azınlık Danışma Kurulu Başkanlığı görevinden dolayı tebrik ettiler. Müftü İbrahim Şerif ziyaret sebebi ile yöneticilere teşekkür ederek Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi ile olan yakın ilişkilerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sonrasında Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği ile ziyaretlerine devam eden yöneticiler burada Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği'nin yöneticileri tarafından karşılandı. Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif yaptığı konuşmada Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği'nin bugüne kadar Bursa Şubesi’ne verdiği tüm destek ve yardımları için Başkan Aydın Ahmet nezdinde tüm yöneticilere teşekkür etti. İki dernek yöneticileri arasında eğitim sorunlarının masaya yatırılması ve çözüm yolu arayışları hakkında görüş alışverişi şeklinde gerçekleşen toplantı sonunda BTTÖB yöneticileri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Görüşmenin ardından Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’ ne geçen yöneticiler, burada göreve yeni başlayan Başkan Dr. Hüseyin Baltacı ve ekibini tebrik ederek iki dernek arasında gerçekleştirilecek işbirliğini hakkında görüş alışverişinde bulundular. Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Dr. Hüseyin Baltacı’ da Bursa Şube yöneticilerini bugüne kadar gerçekleştirdikleri etkinlikler ve yapılan organizasyonlar sebebi ile tebrik ederek iki derneğin sürekli iletişim halinde olacağını belirtti.

Ziyaretleri Gümülcine Türk Gençler Birliği ile sürdüren Bursa Şube yöneticileri, burada da Başkan Necat Ahmet ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Samimi bir sohbet havasında gerçekleşen görüşme karşılıklı hediye takdimleri ile son buldu.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube yöneticilerinin ziyaretlerinin son durağı ise Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Merkezi oldu. DEB Partisi Genel Başkanlığına seçilen Çiğdem Asafoğlu’ na Bursa Şubesi üyelerinin tebrik ve başarı dileklerini ileten Dr. Ali Eminlatif, Avrupa Parlamentosu seçimlerine girme kararı alan DEB Partisi yöneticilerini bu kararları sebebi ile kutlayarak başarılar diledi. DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu’ da Bursa Şubesi’nin daha önce misafiri olduğunu ve Şube faaliyetlerini yakinen takip ettiğini belirterek Avrupa Parlamentosu seçimlerinde tüm Batı Trakyalılardan olduğu gibi Bursa’da yaşamakta olan dernek üyelerinden de destek istedi.

Görüşmeler sonunda bir açıklama yapan Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif, Batı Trakya’nın tüm kurumları ile zaten sürekli olarak iletişim halinde olduklarını belirterek bu kurumlar ile yüz yüze görüşmelerin de çok verimli geçtiğini ve Bursa Şubesi olarak Batı Trakya davasına hizmet eden bütün kişi ve kurumların yanlarında olduklarını belirtti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015