Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa Şubemizden Batı Trakya'ya Kitap Kampanyası
Geri Dön
Bursa Şubemizden Batı Trakya'ya Kitap Kampanyası
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin, Batı Trakya'ya yönelik kitap destek kampanyası çalışmaları devam ediyor.
18/07/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin Batı Trakya'ya yönelik çalışmaları devam ediyor. Dernek, bölgedeki kitap ihtiyacını gidermeye yönelik çalışma başlattı. İlk olarak Bahçeşehir Koleji Bursa Modern Kampüsü ile işbirliğine gidildi. Bu okulda görev yapan BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları Üyesi İngilizce öğretmeni Fidan Arnavutoğlu'nun katkılarıyla toplanan ve büyük bölümü çocuklara yönelik olan 300 civarında kitap, BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif tarafından Okul Müdürü Ayça Tayar, İngilizce öğretmeni Fidan Arnavutoğlu ve Almanca öğretmeni Nur Olcay Özmen'den teslim alındı. Tayar, böyle bir kampanyanın içinde yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken; Ali Emin Latif de, Bahçeşehir Koleji'ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

Derneğin STK'larla İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Serdar ve Gençlik Kolları Üyesi Zeynep Serdar tarafından tasnif edilen kitaplar, kısa sürede Batı Trakya'ya ulaştırıldı. Burada BTTDD Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş tarafından kitap ihtiyacı olan yerler tespit edildi. 100 civarında kitap İskeçe'nin Demircik Köyü'ndeki derneğin kütüphanesine verilmek üzere İskeçe Türk Birliği (İTB) Başkanı Ozan Ahmetoğlu'na, 100'er kitap da Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği (BTTÖB) Başkanı Aydın Ahmet ile Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) Başkanı Nejat Ahmet'e teslim edildi. Batı Trakya'daki bu üç kurumun başkanı da, teslim sırasında BTTDD Bursa Şubesi'ne bölgedeki önemli bir açığın kapatılması yönünde attığı adımlar için teşekkür ederek, desteğin artarak devamını dilediklerini ifade ettiler. BTTDD Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş da, ''Batı Trakya'da Türk azınlığın en önemli sorunlarından birisi eğitimde yaşanan sıkıntılar. Özellikle çocuklara yönelik kitap dağıtımlarımız önümüzdeki günlerde artarak devam edecek. Köy kütüphaneleri ve azınlık kreşleri önceliklerimiz arasında. Lütfen bu tür ihtiyaçları bizlere bildirin. Amacımız çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanmaları. Kitapların çocukların gelişimine yönelik olduğunu ve hiçbir siyasi unsur içermediğinin özellikle altını çizmek istiyorum'' diye konuştu.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015