Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa Şubemizden Belediye Başkanlarına Teşekkür Ziyareti
Geri Dön
Bursa Şubemizden Belediye Başkanlarına Teşekkür Ziyareti
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Emin Latif ve yönetim kurulu üyeleri Osmangazi ve Yıldırım Belediye Başkanlarını makamlarında ziyaret etti.
17/02/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Emin Latif ve yönetim kurulu üyeleri Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'yi makamlarında ziyaret ederek Bursa Şubesinin 26. Olağan Genel Kuruluna katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Daha önce 3 dönem BTTDD Bursa Şube Başkanlığı görevinde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, göreve gelen yönetimi kutlayarak " Dernekçilik, gönüllülük esasına dayalı bir çalışma. Topluma, millete hizmet için güzel bir araç. İnsanların dertlerine, sorunlarına ortak olup bunların çözümüne katkı sağlamak" dedi.

Derneklerin bir icra makamı olmadığını ifade eden Başkan  Mustafa Dündar, "Bursa'da hemen hemen her şehrin, köyün, kasabanın bir derneği var.   Batı Trakya Türkleri Derneği, bunların içerisinde en büyüklerinden birisi. Dernek faaliyetlerinde diğer derneklerle uyumlu ve ortak projeler geliştirmek çok önemli. Her derneğin kendine göre bir ilgi alanı vardır. Hemşeri derneklerinin ilgi alanı daha çok insan. Yaşanan sıkıntıların aşılmasında vatandaşın yanında olmak lazım. Batı Trakya gibi dernekler, üyelerinin neredeyse tamamı yurt dışı kökenli ve halen geldiği yerlerle bağları devam ediyor. Bu yüzden ülkeler arasında milli bir politika izlemek zorunda. Zaman zaman ülkeler arasında yaşanan sıkıntılar, bu tür derneklere de yansır. Sizlere düşen, böyle durumlarda gerekli duyarlılığı göstermek. Yeni yönetime, görevlerinde başarılar diliyorum" diye konuştu.

Ayrıca BTTDD Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Emin Latif ve yönetim kurulu üyelerinin makamında ziyaret ettiği Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Batı Trakya davasının milli bir dava olduğunu belirterek, ''Batı Trakyalı kardeşlerimiz vücudumuzun bir parçasıdır. Biz meseleye öyle bakarız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Her zaman yanınızdayız'' dedi.

Edebali, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin yeni yönetimini kabul etti. Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif, Edebali'ye genel kurula katılarak Batı Trakya Türkleri'nin haklı davasına destek olduğu için teşekkür etti. ''Şölen havasının hakim olduğu salondan hep birlikte el ele kol kola çıkmayı başardık. Kazanan Batı Trakya oldu'' diyen Emiflatif, güzel hizmetlere imza atmak istediklerini söyledi. Yıldırım'da on binlerce Batı Trakya Türkü yaşadığına dikkat çeken Eminlatif, hemşehrilerine daha iyi hizmet için işbirliğine hazır olduklarını vurguladı.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de, ziyaretten ve genel kuruldaki tablodan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu tür derneklerde ekseni davanın üzerine oturtmak gerektiğinin altını çizen Edebali, şunları kaydetti: ''Ben çok iyimser yaklaştım. En kıymetli zamanınızı bu işlere ayırıyorsunuz. Bu fedakarlıkları yapan insanların nitelikli kişiler olması toplum olarak bizi güçlü kılar. Sizin yönetiminizde de onu gördüm. Yönetimlerin değişmesi, isimlerin farklı olması kurumsal olarak bizim bakış açımızı değiştirmez. Bizim bakış açımız Batı Trakya davasıdır. Batı Trakya milli davamızdır. Batı Trakyalı kardeşlerimiz vücudumuzun bir parçasıdır. Biz meseleye öyle bakarız. Bugüne kadar üzerimize ne düşüyorsa; hem Batı Trakya davamıza hem milli birliğimize, kardeşliğimize yapılması gereken ne varsa yaptık. Bundan sonra da üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Her zaman yanınızdayız.''

Ziyaretlerin sonunda Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Emin Latif de her iki belediye başkanına da kabullerinden ve verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015