Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa Şubemizden Bursa Şehir Hastanesi İle İş Birliği
Geri Dön
Bursa Şubemizden Bursa Şehir Hastanesi İle İş Birliği
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Yönetimi, Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Dursun Topal ile bir araya geldi.
17/09/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Yönetimi, Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Öğretim Üyesi Dr. Dursun Topal ile bir araya geldi.

Bursa Şehir Hastanesinin açılışı sebebi ile gerçekleşen ziyaret esnasında Başhekim ve yeni Yönetim Kadrosuna hayırlı olsun dileklerini ileten Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif, Batı Trakyalıların sağlık alanında karşılaşabileceği zorluklar konusunda Başhekim Dr. Dursun Topal’a bilgilendirmede bulunarak söz konusu zorlukların minimum seviyeye indirilmesini talep etti.

Başhekim Dursun Topal ise Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif gibi kendisinin de Kardiyoloji Uzmanı olduğunun altını çizerek Bursa’da yaşayan Batı Trakyalıların, Bursa için öneminin farkında olduğunu belirtti. Batı Trakya Camiası için her zaman elinden gelen yardımı yapmaya hazır olduğunu açıklayan Başhekim, sadece Bursa’da yaşayanlar değil tüm Batı Trakya Türklerinin Bursa Şehir Hastanesi imkanlarından faydalanmalarını umduklarını sözlerine ekledi. Şehir Hastanesi’nin 403 poliklinik, 49 ameliyathane, 217 yataklı çocuk ve yetişkin yoğun bakım ünitesi ile günlük 2 bin 110 acil hastaya müdahale ve toplamda da 36 bin 200 hasta sirkülasyonu öngörülen kompleks olduğunu açıklayan Topal, Hastane bünyesinde yer alan FTR Hastanesi’ nin ise 200 yatak kapasitesi ile Türkiye’nin en büyüğü konumunda olduğunu açıkladı.

Gerçekleşen görüşme sonunda Batı Trakyalı hemşehrilerimizin Bursa Şehir Hastanesi’nden sorunsuz bir şekilde yararlanabilmeleri adına Hastane Yönetimi ile Bursa Şubesi’nin sürekli olarak iletişim halinde olması yönünde fikir birliğine varıldı.

Görüşme sonrası bir açıklama yapan Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif, meslektaşı Kardiyoloji Uzmanı ve Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Dursun Topal tarafından son derece samimi bir şekilde karşılandıklarını ve Türkiye’nin en büyük 10 Hastanesinden biri olan bu kompleksten yararlanmak isteyen Bursa ve Batı Trakya’da yaşayan tüm hemşehrilerinin Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube yönetimi ile iletişime geçmeleri durumunda ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015