Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa Şubemizden Cavit Çağlar'a Ziyaret
Geri Dön
Bursa Şubemizden Cavit Çağlar'a Ziyaret
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Ali Eminlatif, Türkiye temasları kapsamında Bursa’da bulunan Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı  Sedat Hasan ve  hemşehrimiz Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mollasalih ile birlikte Türkiye’nin siyasi ve ticari duayenlerinden biri olan işadamı  Cavit Çağlar’ı makamında ziyaret etti.
17/10/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Ali Eminlatif, Türkiye temasları kapsamında Bursa’da bulunan Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan ve hemşehrimiz Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mollasalih ile birlikte Türkiye’nin siyasi ve ticari duayenlerinden biri olan işadamı Cavit Çağlar’ı makamında ziyaret etti.

GTGB Başkanlığı’na yeni seçilen Sedat Hasan’ı tebrik eden Çağlar, Nisan ayında Gümülcine’ye yaptığı ziyareti hatırlatarak, “Orada 2 gün kaldık, hala tadı damağımızda. Babamızın, dedemizin yaşadığı o yerleri gördük. Bir tarafı Bulgaristan, bir tarafı Yunanistan olan dağların etrafı biz Türklerin memleketi olmuş. Her yerde cami gördük ve bu bizi çok etkiledi, sanki Türkiye’de gibiydik. Kendi köyümü ziyaret ettim. Oradaki insanlar benim kandaşlarım. Anlatırken dahi heyecan duyuyorum. Oradaki insanımızla bir araya geldik, ben kendimi orada gördüm” dedi.

GTGB Başkanı Sedat Hasan da, Batı Trakyalıların sıcak kanlı insanlar olduğunun altını çizerek, “Batı Trakya’nın yetiştirdiği önemli isimlerdensiniz. Batı Trakya için yaptıklarınızı unutmayacağız, herkes ne kadar çok çalıştığınızı biliyor ve görüyor. Ziyaretlerimizin daha sık olmasını temenni ediyoruz. Her zaman başımızın üzerinde yeriniz var” ifadelerini kullandı

Cavit Çağlar’ın Batı Trakya’yı tüm dünyaya tanıttığı vurgulayan Bursa Şube Başkanı Dr.Ali Eminlatif ise, “Çavit Çağlar’ın hem Batı Trakya hem de Türkiye için büyük bir değer olduğunun altını çizdi. Çağlar’ın Batı Trakya’yı adeta Dünyaya tanıttığını belirten Eminlatif ayrıca binlerce kişinin işvereni olan Çağlar ailesinin Türkiye’nin ve Batı Trakyalıların gururu olduğunu belirtti. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin Kurucusu Başkanı Şükrü Şankaya’yı da  rahmetle anan Eminlatif, rahmetli Şükrü Amcanın  çizdiği yoldan ayrılmadıklarını sözlerine ekledi. Cavit Çağlar’ı tekrardan doğduğu topraklara davet eden Ali Eminlatif “Sizin ziyaretleriniz bizim için çok önemli, bizlere güç katıyorsunuz” ifadelerini kullandı. Ali Mollasalih de, Çağlar’a istihdama ve Batı Trakya’ya sağladığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015