Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa Şubemizden Işık Sadık Ahmet'e Ödül
Geri Dön
Bursa Şubemizden Işık Sadık Ahmet'e Ödül
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Bursa Şubesi, Batı Trakya Türklerinin lideri merhum Dr. Sadık Ahmet'in eşi Işık Sadık Ahmet'i '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' kapsamında 'Yılın Kadını' seçti.
09/03/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Bursa Şubesi, Batı Trakya Türkleri'nin lideri merhum Dr. Sadık Ahmet'in eşi Işık Sadık Ahmet'i '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' kapsamında 'Yılın Kadını' seçti.

Bursa Şubemizden konuya ilişkin yapılan açıklamada, Işık Sadık Ahmet'in hayatının büyük mücadelelerle geçtiğine işaret edilerek, şu ifadelere yer verildi: ''Merhum liderimiz Yunanistan'daki Türk Azınlığın hak arama mücadelesine önderlik ederken o hep yanındaydı. Hatta liderimiz elim kazada şehit olurken de çocukları ile birlikte aynı araçta acıların en büyüğünü yaşıyordu. Bir yandan eşinin yasını tutarken, diğer yandan ağır yaralı kızını kurtarmak için mücadele ediyordu. Büyük acılar yaşadı ama gerçek bir Türk kadını gibi ayakta kalmayı başardı. Hatta eşinin kurmuş olduğu Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi'nin Genel Başkanı olarak Türk Azınlığa yıllarca hizmet etti. Bugün de partinin Onursal Başkanı olarak 'Milli Dava'ya katkısını sürdürüyor. Görev aldığı diğer sivil toplum kuruluşları kanalıyla da Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Batı Trakya Türkleri'ne katkı sağlıyor. Işık Sadık Ahmet, bütün bunları yaparken topluma örnek iki evlat yetiştirmeyi de başardı. Kızı Funda adalet için; oğlu Levent de Türkiye ile Yunanistan arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişmesi ve Batı Trakya Türk Azınlığı'nın kalkınması için canla başla çalışıyor. Bu çerçevede Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, eşini Türk Azınlık için şehit veren Sayın Işık Sadık Ahmet'i 'Yılın Kadını' seçmiştir. Ödül, önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle kendisine takdim edilecektir.''

Söz konusu ödülün geçen yıl '15 Temmuz Demokrasi Şehidi' Mustafa Cambaz'ın Gümülcine'ye bağlı Menetler Köyü'nde yaşayan annesi Ayşe Cambaz'a verildiği hatırlatılan açıklamada, hayatının her anı mücadele içinde geçen bütün Batı Trakyalı Türk kadınlarının ödülü hak ettiğinin altı çizildi. Açıklama, ''Kadınların '8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun'' cümlesiyle son buldu.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015