Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa Şubesinden Destekçilerine Teşekkür Gecesi
Geri Dön
Bursa Şubesinden Destekçilerine Teşekkür Gecesi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi  '18. Batı Trakyalılar Panayırı ve 12. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası'na destek olan kurum, kuruluş ve şahıslara plaket takdim etti.
25/03/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi  '18. Batı Trakyalılar Panayırı ve 12. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası'na destek olan kurum, kuruluş ve şahıslara plaket takdim etti.
Mercure Hotel'de düzenlenen yemekli gece, Sibel Sezal'ın seslendirdiği 'Güzel Batı Trakya' şarkısı eşliğinde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif ve Batı Trakyalılar Panayırı Ağası Ahmet Mehmet Yuvacı tarafından karşılanan davetlilerin salona kabulleri ile start aldı. Yaklaşık 220 davetlinin hazır bulunduğu geceye yoğun katılım sağlandı.

Bursa Şube Başkanı Ali Eminlatif, ''Batı Trakyalılar Panayırı'nı başlatan Mustafa Dündar ve Uluslararası Yağlı Güreş Şampiyonası'na resmiyet kazandıran Ahmet Koç, Hakan Çavuşoğlu, Şükrü Köse başkanlarımız ile panayır ağalarımıza bu önemli etkinliği geleneksel hale getirdikleri için teşekkür ederim'' dedi. Kendilerinin de yeni yönetim olarak, dönemin ağası Mehmet Emiroğlu ile birlikte geçen yıl '18. Batı Trakyalılar Panayırı ve 12. Uluslararası Yağlı Güreş Şampiyonası'nı son dönemde özlenen katılım ve coşku ile gerçekleştirmeyi başardıklarını anlatan Eminlatif, ''Bu noktada Spor Toto Teşkilatı, Güreş Federasyonu, Spor İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi ve Yıldırım Belediyesi özel bir teşekkürü hak ediyor. Geçen yılki organizasyonu için kapısını çaldığımızda bizlere yaptığı büyük jestle güç veren Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu için sizlerden ayrıca güçlü bir alkış istiyorum. Bütün sponsorlarımıza çok şey borçluyuz. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Gecenin yapıldığı Mercure Hotel'in Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin Kurucu Başkanı Şükrü Şankaya'nın yeğeni, derneğin ilk üyelerinden Devlet Eski Bakanı Sayın Cavit Çağlar'ın olduğuna dikkat çeken Eminlatif, ''Kendisini bu güzel yatırım için bir kez daha kutluyorum. Batı Trakyalılar olarak onunla ne kadar gurur duysak azdır. Biliyorsunuz kendisi Rusya ile yaşanan uçak krizinin aşılmasında da önemli rol oynadı. Bu gece burada olacaktı ancak şu anda Ankara'da bir üniversitede konferansta konuşmacı olarak yer alıyor'' diye konuştu.

Göreve geldikleri 15 Ocak 2017 tarihinden bu yana gecelerini gündüzlerine katarak çalışmaya devam ettiklerini dile getiren Eminlatif, anavatandaki birçok önemli sorunun çözüldüğünü, ancak Batı Trakya'da değişen bir şey olmadığını kaydetti. Eminlatif şöyle devam etti: ''Yunanistan'da etnik kimliğimiz inkar ediliyor, seçtiğimiz müftüler tanınmıyor, azınlık okullarında eğitim üçüncü dünya ülkeleri düzeyinde, Türk Azınlık mensubu memur sayısı hala yok denecek kadar az. Azınlık liderlerine her gün yeni davalar açılıyor. Kısacası Azınlık üzerindeki baskılar daha da artıyor. Bir Türk Cumhurbaşkanı'nın 65 yıl sonra Batı Trakya'ya gerçekleştirdiği ziyarete katılım için bölgeye giderken derneğimiz yöneticileri gece yarısı Dedeağaç Emniyeti'nde sorgulanıyor. Bu ne tahammülsüzlük. Akılları sıra bizlere gözdağı verecekler. Biz en karanlık günlerde Gümülcine'de, İskeçe'de Türküz diye haykırdık, bu dava için liderimiz Dr. Sadık Ahmet'i şehit verdik. Gerekirse biz de şehit oluruz. Yunanistan'daki Türk Azınlığın ve bizlerin Yunanistan'dan tek isteği var: Lozan'dan doğan haklarımız ve vatandaşlık haklarımız. Çok şey mi istiyoruz Sayın Çipras?''

Genel Başkan Necmettin Hüseyin de, konuşmasına Türkiye'de yaşayan Batı Trakyalılar'ın sorunlarının büyük oranda çözüm bulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Artık dernek olarak Batı Trakya'ya odaklanma noktasına geldiklerini dile getiren Hüseyin, Yunanistan'da Türk Azınlığın sorunlarının artarak devam ettiğine dikkat çekti. Sözü, geçen yıl başarıyla gerçekleştirilen 'Batı Trakyalılar Panayırı'na getiren Hüseyin, ''Bugün burada sponsorlara verilmek üzere hazırlanan plaketlerin sayısı, Bursa Şubesi'ne olan ilgiyi açık bir şekilde ortaya koyuyor. Şube yöneticilerini tebrik ediyorum'' dedi. Batı Trakyalılar Panayırı'nın yeni Ağası Ahmet Mehmet Yuvacı ise konuşmasında, bu yıl çok daha büyük bir panayır gerçekleştireceklerinin sözünü verdi.

Protokol konuşmalarının ardından Panayır'a katkı sağlayan sponsorlara, 'Ana', 'Altın' 'Gümüş', 'Bronz', 'Özel Katkı', ve 'Medya' kategorilerinde plaketler takdim edildi. Göç İdaresi İl Müdürü Aydın Ağzıkuru'ya ise Batı Trakya Türkleri'nin 'Uzun Dönem' ikamet başvurularındaki katkıları nedeniyle özel olarak plaket takdim edildi. Batı Trakya Türkleri'nin gurur gecesine dönüşen programda, Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, derneğin yeni yönetiminin göreve geldiği günden bu yana yürüttüğü faaliyetlerle ilgili fotoğraflarla desteklenmiş bir sunum yaptı. Katılımcılar, derneğin hizmetlerinden ve faaliyetlerinden memnuniyetini alkışlarla ifade etti.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015