Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa’da Batı Trakyalılar İftarda Yunus Emre Spor Kompleksine Sığmadı
Geri Dön
Bursa’da Batı Trakyalılar İftarda Yunus Emre Spor Kompleksine Sığmadı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesinin Yıldırım Belediyesi Yunus Emre Spor Kompleksinde düzenlemiş olduğu iftar yemeği muhteşem bir kalabalıkla, hatta komplekse sığmaması ile gerçekleştirildi.
17/06/2017

Necmettin Hüseyin “Buradan Sayın Çipras’a sesleniyorum, Türkiye’de yaşayan Batı Trakyalıların hiçbir sorunu kalmadı, gelin Pazartesi günü Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’ın Batı Trakya ziyaretinde sizde orada olun. Sayın Yıldırım ile birlikte Gümülcine Türk Gençler Birliğinin, İskeçe Türk Birliğinin ve Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliğinin 35 yıl önce indirilen Tabelalarını yerine asın, seçilmiş müftülerin Batı Trakya Türk Azınlığının tek temsilcisi olduğunu onların huzurunda ilan edin, Batı Trakya Türk Azınlığının eğitim sorununun son bulacağı sözünü verin, verin ki oradaki birinci sınıf Yunanistan vatandaşı Batı Trakya Türk azınlığı da, çoğunluktan bir farkı olmadığını ve yaşadığı topraklara bu güne kadar gösterdiği sadakatin ve sahiplenmenin karşılıksız kalmadığına inansın ve görsün”.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesinin Yıldırım Belediyesi Yunus Emre Spor Kompleksinde düzenlemiş olduğu iftar yemeği muhteşem bir kalabalıkla, hatta komplekse sığmaması ile gerçekleştirildi. Açılan 1500 kişilik servise ilave 300 servis açılmasına rağmen alana sığmayıp geri dönen Batı Trakyalıların olduğu görüldü.

İftar yemeğine Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin’in yanı sıra Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, Nilüfer Belediye Başkan Vekili Yalçın Işıkyıldız, MHP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Ahmet Mehmet Bilgin, BTTDD Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu, Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Mümin Çolakoğlu, Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Başkanı Av. Orhan Kayalı ve çok sayıda Batı Trakyalı hemşehrimiz katıldı.

İftar yemeğinde ilk konuşmacı olarak kürsüye gelen Bursa Şube Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif “bu akşam akın akın buraya gelip bizleri onurlandıran ve 300 kişilik ek servis açtırmamıza rağmen ayakta kalan hemşehrilerimizle gurur duyuyorum, tabanla derneğin bütünleşmesinin yansımaları bunlar, bizler her daim hemşehrilerimizin emrindeyiz, son çıkan iki genelge olan Uzun Dönem İkamet Tezkeresi ve İstisnai Vatandaşlık genelgelerinden sonra, hemşehrilerimizin sorunlarına çözüm üretmek adına nerede ise 10 gündür Göç İdaresinde yatıp kalkıyoruz. Ama biz bundan şikayetçi değiliz, yeter ki Batı Trakyalıların sorunları anavatanda kökten kazınsın” diyerek katılan herkese bir kez daha teşekkür ederek kendilerini yalnız bırakmadıkları için şükranlarını sundu.

Sonrasında kürsüye gelen Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin “son 15 gündür artık kürsüye çıktığımda iki yıl önce göreve gelirken verdiğimiz sözleri tutmuş olmanın rahatlığı ile konuşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Ne demiştik iki yıl önce önce taban ile derneğin arasındaki duvarları yıkacağız demiştik, yaptığımız tüzük tadilatı ile bunu başardık ve artık her organizasyonda alanlara sığmayan Batı Trakyalı hemşehrilerim ile buluşur olduk bunu gururunu yaşıyoruz.

İkinci söz olarak ne demiştik, anavatanda yaşayan Batı Trakyalıların sorunlarının kökünü kazıyacağız demiştik, bunu da başarmış olmanın gururu ile bu akşam huzurunuzda konuşuyorum. Sevgili hemşehrilerim, 2015 Eylül ayında hazırladığımız rapor ile bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile baş başa görüştüğümüzde tespit ettiğimiz 10 başlıktan oluşan bir sorunlar yumağımız mevcut idi. O yol haritası üzerine sayın bakanımızın ortaya koyduğu irade ve gösterdiği çaba ile bu sorunların büyük çoğunluğunun kökü kazındı. Kalanların da yakın zamanda gelecek yeni genelgeler ile tamamının kökü kazınacak. Ben anavatanda sorunların bitmiş olmasının rahatlığı ile de bu akşam burada huzurunuzda Yunanistan Başbakanı Sayın Çipras’a seslenmek istiyorum.

Sayın Çipras, Türkiye’de yaşayan Batı Trakyalıların hiçbir sorunu kalmadı, gelin Pazartesi günü Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’ın Batı Trakya ziyaretinde sizde orada olun. Sayın Yıldırım ile birlikte Gümülcine Türk Gençler Birliğinin, İskeçe Türk Birliğinin ve Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliğinin 35 yıl önce indirilen Tabelalarını yerine asın, seçilmiş müftülerin Batı Trakya Türk Azınlığının tek temsilcisi olduğunu onların huzurunda ilan edin, Batı Trakya Türk Azınlığının eğitim sorununun son bulacağı sözünü verin, verin ki oradaki birinci sınıf Yunanistan vatandaşı Batı Trakya Türk azınlığı da, çoğunluktan bir farkı olmadığını ve yaşadığı topraklara bu güne kadar gösterdiği sadakatin ve sahiplenmenin karşılıksız kalmadığına inansın ve görsün. Gelin vakıf malları sorununa, eşit temsil hakkına, STK’ların üzerindeki baskılara, seçilmişlere uygulanan gayri demokratik baskıya son verdirin. Batı Trakya Türklerinin anavatandaki sorunlarının kökünün kazındığı gibi, doğduğu topraklarda yaşayan Batı Trakya Türklerinin de sorunları son bulsun” diyerek konuşmasını tamamladı ve tüm katılımcıların gelecek hafta içinde kutlanacak Kadir Gecelerini ve Ramazan Bayramlarını şimdiden tebrik ederken, Bursa'da geçen yılki iftara göre bu yıl iki katına yakın bir kalabalıkla katılımın da gerçekleşmiş olmasından dolayı duyduğu mutluluğu belirtti. 

Sonrasında sırası ile MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse birer selamlama konuşması yaptı.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015