Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa'da Binlerce Batı Trakyalı İftarda Buluştu
Geri Dön
Bursa'da Binlerce Batı Trakyalı İftarda Buluştu
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Bursa Şubesi'nin, Yıldırım ve Osmangazi Belediyelerinin desteğiyle düzenlediği geleksel iftar programına 2 bin 500'ü aşkın Batı Trakyalı'nın katıldı.
12/06/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Bursa Şubesi'nin, Yıldırım ve Osmangazi Belediyelerinin desteğiyle düzenlediği geleksel iftar programına 2 bin 500'ü aşkın Batı Trakyalı'nın katıldı.
Yıldırım Yunus Emre Spor Kompleksi'ndeki büyük buluşmaya, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Çalışma ve Sağlık eski Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin,Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Soma Şube Başkanı Mehmet Akın, İzmit Şube Başkanı Lütfi Bodur, MHP Bursa Milletvekili Adayı Tevfik Topçu katıldı.

Bursa protokolü ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisinin de hazır bulunduğu programın başında, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği eski Genel Başkanı Dr.Erol Kaşifoğlu için aşrı şerif okutuldu. Binlerce Batı Trakyalı, Kaşifoğlu için dua etti.

Programın açılışında konuşan Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif, iftara gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve katılımcılara teşekkür etti. Daha sonra kürsüye çıkan  Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin, Batı Trakyalılar arasındaki birlik ve beraberliğin Ramazan da yapılan iftar programlarıyla üst düzeye çıktığını vurguladı. Sekiz programa imza atan teşkilatımızdaki şube başkan ve yöneticilerini kutladı. Yaklaşık on bin kişiyi iftar programlarında kaynaştırma şansımız oldu. İnsanımızın derdine derman olan dernek anlayışı ile çalışmanın sonucu olarak dernek çevresinde kitlenin sahiplenmesi artmaya devam ediyor. Bakın bizler için yeri doldurulmaz bir insan olan eski başkanımızı uğurladık. Uğurlarken gördüğümüz tablo doğru şeyleri yapan insanların her zaman güzel uğurlandığını, şehit cenazeleri gibi kalabalık bir tablonun oluştuğunu gördük. Böylesine kutsal bir davada mücadele eden herkese böyle uğurlanmak nasip olsun kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Bu aksam bu iftara emeği geçen, katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. Kadir gecenizi ve yaklaşmakta olan Ramazan bayramınızı da en içten dileklerimle kutluyorum  diyerek sözlerine son verdi.

Eski Bakan ve Bursa Milletvekili Dr.Mehmet Müezzinoğlu ile Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu da, son yıllarda Batı Trakya ve Balkanlara yönelik ilgiye dikkat çekerek birlik, beraberlik vurgusu yaptı. Hakan Çavuşoğlu konuşmasında, Türkiye'nin sınırlarından daha büyük olduğunu kaydetti. Balkanlardakiler başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerindeki soydaşların Türkiye'ye anavatan gözüyle baktığının altını çizen Çavuşoğlu, "Bunun için Türkiye'yi yönetmek iddiasında olan kim varsa, direksiyona kim geçiyorsa geçsin bu coğrafyayı asla göz ardı edemez. Burada yaşayan insanlara asla sırtını dönemez. Geçmişe nazaran çok çok iyi durumdayız" dedi. Çavuşoğlu, iftar programındaki birlik ve beraberliğin örnek olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015