Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa'da Fetih Yürüyüşü
Geri Dön
Bursa'da Fetih Yürüyüşü
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Başkanlığını Batı Trakyalı Mustafa Dündar'ın yaptığı Osmangazi Belediyesi'nin düzenlediği Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri'nde başından sonuna aktif bir şekilde yer aldı
09/04/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Başkanlığını Batı Trakyalı Mustafa Dündar'ın yaptığı Osmangazi Belediyesi'nin düzenlediği Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri'nde başından sonuna aktif bir şekilde yer aldı. Osman Gazi ve Orhan Gazi Han türbelerinde okunan duaların ardından Saltanat Kapı önünde başlayarak, Kamberler Parkı'nda son bulan Fetih Yürüşü'nde ön sıralarda saf tutan dernek yöneticileri, üzerinde dernek adı ve logosunun yanı sıra ''Biz Bursa'yı, Bursa bizi çok sevdi'' yazılı bir afiş taşıdı.

Yürüyüş etkinliği sonrası Türk dünyası temsilcilerinin hazır bulunduğu Merinos Tren İstasyonu Sosyal Tesisleri'ndeki yemeğe katıldı. Bursa Şube Başkanı Ali Eminlatif, 2. Başkan Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat derneğimizi temsilen etkinliklerde yer aldı.

Diriliş Ertuğrul dizisinden çok sayıda sanatçının da katıldığı etkinliklere yerli yabancı binlerce kişinin katılması dikkat çekti. Bosna'dan Türkmenistan'a, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden Batı Trakya'ya Türk dünyasından temsilcilerinin ellerinde afişlerle etkinliklerin her noktasında bulunması organizasyona ayrı bir renk kattı. Binlerce kişinin söylediği marşlar eşliğinde kürsüye çıkan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 1326 ruhunu yeniden canlandırdıklarını söyledi.

Osmangazi Belediyesi tarafından yürüyüş sonrası verilen yemekte kısa bir konuşma yapan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, bu tür etkinlikler ve kardeşlik protokolleri ile birlik ve beraberliği artırdıklarını belirterek, ''Çünkü bize bu Adriyatik'ten Çin Seddi'ne kadar tüm yurt vatan'' dedi. Gece, yöresel ezgilerin hep birlikte söylenmesinin ardından son buldu.

Aynı gecenin sabahında Ulu Cami'de kılınan Fetih Namazı'nda dernek üyelerimizde yerini aldı. Bursa Şube Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, ''Göreve gelirken üyelerimize verdiğimiz sözleri yerine getirirken, büyük etkinliklerde Batı Trakya Türklerini ve derneğimizin kurumsal kimliğimizi fazlasıyla ön plana çıkarmaya özen gösteriyoruz. Bizlere kucak açan Bursamıza da her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz'' dedi.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015