Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa'da Kadınlar Muhteşem Kalabalıkla Biraraya Geldi
Geri Dön
Bursa'da Kadınlar Muhteşem Kalabalıkla Biraraya Geldi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlenen Dünya Kadınlar Günü Etkinliği 9 Mart Cumartesi Günü Merinos Gölpark Restaurantta gerçekleşti.
17/03/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlenen Dünya Kadınlar Günü Etkinliği 9 Mart Cumartesi Günü Merinos Gölpark Restaurantta gerçekleşti.

Yüzlerce Batı Trakyalı kadının katılımı ile gerçekleşen organizasyonda Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma ve İzmit Kadın Kolları üyeleri de  Soma ve İzmitten gruplar halinde geceye katılarak Bursa Şubesi Kadın Kolları üyelerini yalnız bırakmadı.Misafirlerini Batı Trakya' ya özgü Harbalı kıyafetleri ile ağırlayan Bursa Şube Kadın Kolları Yöneticilerinin bu davranışı geceye ayrı bir güzellik kattı.

Kadın Kolları Başkanı Zeynep Güler' in açılış ve selamlama konuşması ile başlayan gecede Dünya Kadınlar Gününün doğuşu, kadının toplumdaki yeri ve Batı Trakya Türk Kadınının tarihsel süreç içerisindeki önemi vurgulanır iken geceye katılan misafirler gönüllerince bir gece geçirdiler.

Başkan Zeynep Güler' in Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Kadın Kolları üyelerine bugüne kadarki emekleri nedeni ile teşekkür hediyesi takdimi ile devam eden gecede ayrıca Bursa Şubesi Kadın Kolları üyelerinin iki yıl boyunca gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında video sunumu gerçekleşti. Geceye katılan çok sayıda misafire çeşitli hediyelerin verildiği çekilişler ve bayan dj in çaldığı müzikler eşliğinde devam eden gece geç saatlere kadar devam etti. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen gece de ayrıca her yıl olduğu gibi kadınlar günü pastası kesilerek misafirlere ikram edildi.

Gece sonunda Bursa Şubesi Kadın Kolları olarak bugüne kadar huzurevi ziyaretinden engelli çocuklara yönelik etkinliklere, çeşitli sosyal yardım projelerinden kermes organizasyonuna kadar çeşitli aktiviteler gerçekleştirdiklerini belirten kadın kolları üyeleri, bu tür etkinliklerin artarak devam edeceğini belirterek organizasyonda kendilerini yalnız bırakmayarak geceye renk katan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube üyesi kadınlar ile bu gece için Soma ve İzmit’den Bursa’ya gelen İzmit ve Soma Şubesi Kadın Kollarına ayrıca teşekkür etti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015