Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bursa'da Muhteşem Hıdırellez Etkinliği
Geri Dön
Bursa'da Muhteşem Hıdırellez Etkinliği
Bursa Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesinin üyelerine organize ettiği Hıdırellez etkinliği muhteşem bir katılım ile Gündoğdu mesire alanında gerçekleştirildi.
09/05/2016

Bursa Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesinin üyelerine organize ettiği Hıdırellez etkinliği muhteşem bir katılım ile Gündoğdu mesire alanında gerçekleştirildi.

8 Mayıs Anneler gününe denk gelen bir günde gerçekleştirilen Hıdırellez etkinliğine yaklaşık 450 - 500 Batı Trakyalı katıldı.

Baharın habercisi olan Hıdırellez etkinliği baharın en güzel ortamını yaşatan Gündoğdu mesire alanında, Batı Trakya Türklerinin doğdukları topraklardaki gelenek ve göreneklerinin de yeni nesillere yansıtılmasına vesile oldu. Spor Kulübü yönetiminin organizasyonluğunda tüm bölge insanının katkıları ile alınan kurbanlar ve diğer malzemeler ile bakır kazanlarda hazırlanan etli bulgur, kuru fasulye ve helva tüm katılımcılara dağıtılarak afiyetle yemekler yendi.

Kurulan salıncaklarda genç – yaşlı herkes sallanarak Batı Trakya gelenek ve göreneklerini Bursa’da yaşattılar.

Hıdırellez etkinliğine Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Erdinçoğlu, Genel Başkan Yardımcısı ve Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Kurucu Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşat Hasanoğlu ve çok sayıda Batı Trakyalı aileleri ile birlikte katıldı.

Etkinliğe katılan ve mesire alanında bulunan tüm hemşehrilerin yanına gidip onlarla sohbet eden ve kutsal varlıklarımız annelerin 8 Mayıs Anneler gününü kutlayan Genel Başkan ve ekibi karşılaştıkları manzara karşısında mutluluklarını gizlemediler.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin “Bugün burada karşılaştığımız manzara karşısında gururlanmamak elde değil. Bizler göreve gelirken Genel Merkezin koordinasyon görevi üstlenerek faaliyetleri dernek şubeleri, vakıf ve spor kulüpleri aracılığı ile tabana yayacağımızın sözünü vermiştik. Bu günde burada Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube yönetimimizin yarattığı bu muhteşem tablodan sonra ben kendilerini bir kez daha kutluyor ve şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca kutsal varlıklarımız annelerimizin de anneler gününü kutlar hepsinin ellerinden öperim” dedi.

Bursa Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Başkanı Av. Orhan Kayalı da yaptığı açıklamada “ yaklaşık 15 gün önce bu organizasyonu yapmaya karar verdiğimizde bu muhteşem tablo ile karşılaşacağımızı bizde beklemiyorduk. Fakat yönetim kurulum, üyeler ve bölge insanı birlik ve beraberliğin dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sağlayarak bugünkü bu tabloyu ortaya çıkardı. Bu başarı Batı Trakyalının başarısıdır. Bizler sadece organizasyonu sağladık, katkı koyan, sabahın 6’sında kalkıp buraya gelen ve muhteşem lezetteki yemekleri hazırlayan tüm hemşehrilerime teşekkür ve şükranlarımı sunarım.

Bu yıl ilkini gerçekleştirmemiz sebebi ile de hem organizasyonu görmek, hem de tecrübe edinmek adına sadece üye bazlı yapmaya karar verdik. Fakat önümüzdeki süreçte Bursa’da Batı Trakya Panayırından sonra Batı Trakyalıların ikinci bir gurur kaynağının daha oluşmasına vesile olacağımızdan hiç şüphem yok. Gelecek yıldan itibaren de tüm Batı Trakyalılar ile Gündoğdu mesire alanında kucaklaşmaktan gurur duyacağız” dedi      

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015