Ne Mutlu Türküm Diyene...
Çanakkale Temsilciliğimizden İzmir Gezisi
Geri Dön
Çanakkale Temsilciliğimizden İzmir Gezisi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Çanakkale Temsilciliği Çanakkale’de öğrenim gören Batı Trakyalı gençlerle İzmir’e iki gece iki günlük gezi düzenledi.
15/03/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Çanakkale Temsilciliği Çanakkale’de öğrenim gören Batı Trakyalı gençlerle İzmir’e iki gece iki günlük gezi düzenledi.

Gezi kapsamında ilk güne kahvaltı ile başlayan gençler daha sonra dünyanın en eski Pazar yerlerinden biri olan Tarihi Kemer Altı Çarşısına giderek 2 bin 400 yıllık tarihi dokunun tadına vararak alışveriş yaptı, Kızlarağası Hanı, Konak Yalı Camii, Pier AVM ve kordonun eşsiz derin mavilikleri eşliğinde Saat kulesini gezen Batı Trakyalı gençler ardından Tarihi Asansöre giderek İzmir manzarası ve güneş batımının keyfini çıkardı, Gençler akşam yemeğini Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şubemizin organize ettiği Bornova da Dr. Sırrı Aydoğan Kültür Merkezinde yedi. Akşam yemeğine, Bornova Belediye Başkan vekili Mustafa Akkaya, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şube Başkanı Mustafa Kurnaz, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir eski Şube Başkanı Mümin Durmuş, İzmir eski Şube Başkanı ve İzmir Barosu eski Başkanı Av. Aydın Özcan, yönetim kurulu üyeleri Özgür Kamil ve Yavuz Hakkı katıldı.Ertesi gün Karşıyaka Mavibahçe AVM ve Doğal Yaşam Parkı ziyaret edilerek Çanakkale’ye hareket edildi. 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Çanakkale Temsilcisi Hamit Giroğlu “Batı Trakyalı arkadaşlarımız ile İzmir’de birlik ve beraberlik içerisinde iki gün geçirdik. Şehirler arası kültürel faaliyetler yaparak anavatanımızın şehirlerini hemşerilerim ile birlikte gezmek bana mutluluk kattı en kısa zaman içerisinde başta Çanakkale içi olmak üzere başka şehirlerimizde de  gezi programında Batı Trakyalı arkadaşlarımız ile buluşacağız” diyen Giroğlu söze şöyle devam etti “Başta İzmir şubemiz olmak üzere bizleri Bornova’da ağırlayan Bornova Belediye Başkanı Sayın Olgun Atila ya ve bizleri yemekte yalnız bırakmayan değerli Şube yöneticileri ve yönetimine ve eski Şube Başkanımız Mümin Durmuş’a Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Çanakkale Temsilciliği camiası adına teşekkür ederim.”dedi.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015