Ne Mutlu Türküm Diyene...
Çanakkale'de Muhteşem Temsilcilik Açılışı
Geri Dön
Çanakkale'de Muhteşem Temsilcilik Açılışı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği, Batı Trakya Camiasının tek temsilcisi olarak bünyesine yeni halkalar katarak gücüne güç katmaya devam ediyor.
20/03/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği kuruluşunun 70. yılında, Batı Trakya Camiasının anavatandaki tek temsilcisi olarak bünyesine yeni halkalar katarak gücüne güç katmaya devam ediyor.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Çanakkale Temsilciliği 19 Mart 2017 Pazar günü, Batı Trakya Türklerinin gelecek umudu gençlerin muhteşem katılımı ile açılışı gerçekleştirilerek, şu anlık son halka olarak hayata adım attı.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu, BTTDD İzmir Şube Başkanı Mümin Durmuş ve BTTDD Bursa Şubesini temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Ali Uysal'ın katıldığı açılış törenine Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yönetim ve akademik kadrosu da büyük ilgi gösterdi.

Açılış öncesi Aquahall'de gerçekleştrilen kahvaltıya Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, Onsekiz Mart Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uyg. ve Araş. Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Onsekiz Mart Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uyg. ve Araş. Merkezi Müdür Yardımcısı Okutman Cumali Yaşar, Öğretim üyeleri Doç. Dr. Abdullah Şahin, Doç. Dr. Esin Yağmur Şahin, Doç. Dr. Muhammet Erat, Tezel Öğrenci Yurtları sahibi İsmail Tezel ve Yurt Müdürü Timur Koşal, Ercanlar Öğrenci Yurtları Müdürü Refik Ercan da katılarak Batı Trakya camiasının yanında olduklarını ve her türlü desteği esirgemeden sağlayacaklarının sözünü verdiler.

Aquahall'da ki kahvaltıya Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde eğitimlerine devam eden 170 Batı Trakya'lı gencimizin yanı sıra, Trakya Üniversitesinde eğitimlerine devam eden ve BTTDD Edirne Temsilciliğimizin organizasyonu ile açılışa katılmak için gelen gençlarimiz katıldı.

Kahvaltı sonrası toplu halde geçilen temsilcilikte kurdele kesiminden önce söz alan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin "Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği kuruluşunun 70. yılında şu anda 13 şubesi, 4 temsilcilik, 2 vakıf ve 2 spor kulübü ile onbinlerin üstünde üyeye sahip ve Batı Trakya Türklerinin anavatanda tek ve çatı kuruluşudur. Bende 2 yıldır bu güzide kurumun genel başkanı olarak dönem sözcülüğünü yüretmekteyim.

Bu sabah buraya geldiğimizde, bize yaklaşık bir buçuk ay önce temsilcilik açmak için başvuran gençlerimizin talebini kabul etmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimize bir kez daha şahit oldum.

Bunun yanında da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitemizin yönetim ve eğitim kadrosunun da Batı Trakyalı gençlerimize gösterdiği sıcak ilgi ve kucaklayıcı tavır da bizleri bir kat daha mutlu etti. Görülüyor ki Çanakkale Batı Trakya Türklerinin Edirne'den sonraki ikinci eğitim üssü olacak. Şu anda 176 öğrancimiz burada eğitimlerine devam ediyor. Kahvaltıda sohbet ederken Rektör Yardımcımız Süha Hocam gelecek yılın da müjdesini verdi. Çanakkale Üniversitesi gelecek yılda yine sınavsız diploma notu ile Batı Trakyalı öğrencilerin tamamına kapılarını açacak.

Bunun yanında şu anda devam eden pilot proje ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Batı Trakyada gençlerimize uzaktan eğitim programı ile interaktif olarak 12 farklı derste eğitim vermeye devam ediyor. Buda geliştirildikçe Yunanistan'ın eğitim seviyesi en düşük bölgesindeki biz Batı Trakya Türklerinin çocuklarına büyük katkı sağlayacaktır.

Bugün hem sabah kahvaltıya katılarak, hemde şu anda açılışta yanımızda olan hocalarıma ve katkı koyan tüm destekçilere teşekkür ediyorum.

Evet şu anda Çanakkale'de 176 öğrencimiz var ve biz temsilciiğimizi daha açmadan, bunların büyük kısmı derneğimize üye oldu ben tüm gençelrimizi derneğe üye olmaya, ailemize katkı koymaya ve burada  da hep birbirlerine kenetlenerek çalışarak başarılı birer öğrenci olmalarını istiyorum.

Sevgili gençler Batı Trakya Türklerinin geleceğinin teminatı sizlersiniz, siz başarılı birer birey olacaksınız ki, toplumunuzu da yukarılara taşıyasınız. Benim şahsen bundan en ufak bir şüphem yok.

Ayrıca Edirne Temsilciliğimize de teşekkür ediyorum. İki yıl önce açtığımız temsilciliğimiz son dönemde gerçekleştridiği çalışma ve aktiviteler ile bir yıldız gibi ışıldıyor. Bu gün de Edirne'den kalkıp Çanakkale'deki kardeşlerine destek için üşenmeden kalkıp geldiler.

Evet ben sözlerimi fazla uzatmadan, buradaki gençlerimizi kucaklayan başta Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitemiz Yönetim Kadrolarına ve öğretim üyelerine, Kepez Belediye Başkanımıza, ana kucağından uzakta burada onlara kucak açan ve ev sıcaklığını sağlayan yurt sahiplerimize ve tabiki üç tane pırıl pırıl temsilcimizi yalnız bırakmayan gençlerimize teşekkür etmek istiyorum.

Temsilcilerimiz Melis Ahmetmehmet, Hamit Giroğlu ve Umut Yunus ile birlikte öğretim üyelerimizi kurdele kesmeye davet ediyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

Kurdele kesimi ile açılışı gerçekleştirilen Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin Çanakkale Temsilcisi olarak genel merkez yönetim kurulunun 14 Mart 2017 tarihinde aldığı 4 numaralı karar ile Hamit Giroğlu, Umut Yunus ve Melis Ahmetmehmet atanmıştır.

Açılış ve kahvaltıdan yansımalar.  

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015