Ne Mutlu Türküm Diyene...
Domruköy Başkan Ali EminLatif'e Sahip Çıkıyor
Geri Dön
Domruköy Başkan Ali EminLatif'e Sahip Çıkıyor
Batı Trakya'nın etkili merkezlerinden biri olan Domruköy, Türk Azınlığın birlik ve beraberliğine katkı sağlamaya ve diğer köylere örnek olmaya devam ediyor.
28/02/2018

Batı Trakya'nın etkili merkezlerinden biri olan Domruköy, Türk Azınlığın birlik ve beraberliğine katkı sağlamaya ve diğer köylere örnek olmaya devam ediyor. Köyde ikamet eden ve aralarında Muhtar Harun Eşref, Trakya Tütüncüler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kozlukebir Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Sinan Ahmet ile önceki yıllarda Belediye'de görev yapmış Muzaffer Molla Latif ve Muzaffer Süleyman Hüseyin'in de bulunduğu 55 kişi, aynı köyden olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Emin Latif'e destek ve başarı dileklerini iletmek için Bursa'ya geldi. Şehirde iki gün boyunca Eminlatif'in konuğu olan Domruköylüler, rehber eşliğinde yapılan turla hem Bursa'nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi hem de Bursa'da yaşayan köylüleri ile hasret giderdi.

Heyet, ilk gün otele yerleşmesinin ardından Hünkar Köşkü'nde Ali Eminlatif'in verdiği akşam yemeğinde Bursa'da yaşayan köylüleri ile buluştu. Gurur gecesine dönüşen toplantıda konuşan Uzm. Dr. Ali Eminlatif, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Bu duyguları bana yaşattığınız için sizlere ne kadar teşekkür etsem az... Allah hepinizden razı olsun'' dedi. Batı Trakya Türklerinin haklı davasına en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını kaydeden Eminlatif, ''Bu uğurda gerekirse merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet gibi canımızı veririz. Anavatanda Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanımız Bursa Milletvekili Mehmet Müezzenioğlu'nun öncülüğünde sorunlarımız büyük ölçüde çözüldü. Ama maalesef Yunanistan, Batı Trakya Türk Azınlığı'na haklarını vermemekte ısrar ediyor. Artık dernek olarak Batı Trakya'ya ağırlık vermeye başladık'' ifadelerini kullandı. Eminlatif, Batı Trakya'da çok özel bir yere sahip olan Domrüköy'de düzenlenen geleneksel mevlide dernek olarak katkı sağlamak istediklerini de sözlerine ekledi.

Heyet ikinci gün Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Burada da Başkan Ali Eminlatif ve yönetimi tarafından karşılanan Domruköylüler'e dernek ve faaliyetleri ile ilgili sunum yapıldı. Eminlatif, buradaki konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, ''Aramıza nifak tohumu ekmek isteyenler çıkıyor. Bunlara sanıyorum en güzel cevabı bugün burada sizler veriyorsunuz'' diye konuştu. Eminlatif, kendisini ziyarete gelen köylülerine içinde havlu, şapka ve şiir kitabı bualunan hediye paketlerinden verdi, ayrıca köy imamına özel işlemeli cübbe, cami odası ve kahvelere asılmak üzere de çerçevelenmiş Batı Trakya haritası gönderdi. Eminlatif, ''Bunlarla vermek istediğimiz mesaj şudur: Batı Trakya Türkleri olarak ne topraklarımızdan ne dilimizden ne dinimizden ne de kültürümüzden vazgeçeriz'' dedi. Heyet adına söz alan Sinan Ahmet de, Ali Eminlatif ile gurur duyduklarını ve yönetimin çalışmalarını ilgiyle takip ettiklerini ifade etti. Ahmet, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'ne Domruköy'ün her noktasının görüldüğü bir fotoğrafını, yöneticilere de Türk Kahvesi hediye etti. Heyet daha sonra Dernek yöneticileri ile birlikte Tarihi Merinos Tren İstasyon Tesisleri'nde öğle yemeği yedi. Buradan Ulu Cami'ye geçerek ikindi namazı kılan heyet, akşam saatlerinde Bursa'dan ayrıldı.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015