Ne Mutlu Türküm Diyene...
Dr.Sadık Ahmet üst Geçidi Törenle Açıldı
Geri Dön
Dr.Sadık Ahmet üst Geçidi Törenle Açıldı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubemizin talebi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisinin kararıyla ''Dr. Sadık Ahmet'' adı verilen üst geçit açılış töreni düzenlendi
15/12/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubemizin talebi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisinin kararıyla İzmit Sanayi Caddesi Ömer Türkçakal Bulvarı üzerinde bulunan ve Outlet Center ile 41 Burda AVM arasında yapılıp ''Dr. Sadık Ahmet'' adı verilen üst geçit için 12 Aralık 2017 Salı günü açılış töreni düzenlendi.

Törene Batı Trakya Davasının büyük lideri merhum Dr. Sadık Ahmet'in değerli eşi ve Dostluk, Eşitlik ve Barış Partisinin (DEB) Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Siyasi Parti İl ve İlçe Başkanları, Yönetici ve Kadın Kolları Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Yönetici ve Kadın Kolları Üyeleri, Kocaeli Müftüsü, Kocaeli Büyükşehir ve İzmit Belediyeleri Daire Müdürleri, Eski Belediye Başkanları, Eski Şube Başkanlarımız, Uluslararası Köprü Derneği Başkan ve Yöneticileri, üyeler ve vatandaşların katılımları ile açıldı.

Törende bir konuşma yapan Işık Sadık Ahmet, ''Çok anlamlı bir gün yaşıyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubemize şükranlarımı sunuyorum. Ben Dr. Sadık Ahmet'in yaşadığını görüyorum. Türkiye Cumhuriyeti var ve daim olsun. Batı Trakya Türkleri orada hayatlarını doya doya yaşamaya devam edecekler. Cumhurbaşkanımız Yunanistan gezisinde Türkiye'nin büyüklüğünü gösterdi. Orada haksızlığa uğrayan insanların haklarını savundu. Sadık Ahmet davasına çok sadık bir liderdi. Biz bu davaya hizmet edeceğimize and içtik'' dedi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Lütfi Bodur ise yaptığı konuşmada '' Dr. Sadık Ahmet bizim eşsiz liderimizdir. Onun yolu bizim yolumuz, onun davası bizim davamızdır. Lozan Antlaşması, Türkiye ve Yunanistan arasında yapılan ikili anlaşma ve protokoller, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde Batı Trakya Türk Azınlığı lehine alınan kararlar uygulamada hayata eksiksiz ve koşulsuz geçene dek mücadelemiz sürecektir. Kocaeli Büyükşehir ve İzmit Belediyesi Başkan ve Yöneticilerine, Siyasi Parti İl ve İlçe Başkanlarımıza bu değerli esere Dr. Sadık Ahmet ismi verilmesi çağrımıza verdikleri destekten dolayı teşekkürlerimi sunarım'' dedi. 

Daha sonra kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu; ''Bu güzel eser ismiyle de ayrı bir güzellik kazandı. Bugün burada bizler çok özel bir isim için biraraya geldik. Merhum Dr. Sadık Ahmet mücahid bir kardeşimiz idi. Kişiliğiyle, kimliğiyle, zulme boyun eğmemiş, örnek bir şahsiyetti. Dr. Sadık Ahmet her daim örnek alınacak büyük bir liderdi'' diyerek sözlerini tamamladı.

Vali Hüseyin Aksoy ise yaptığı konuşmada Dr. Sadık Ahmet'in Batı Trakya Türk Azınlığının hakları için mücadele eden büyük bir lider olduğu belirterek ''Bu büyük mücadeleyi verenleri unutmamak büyük önem taşımaktadır, bu mücadeleler sayesinde o topraklarda yaşayan insanlar daha rahat yaşamaktadırlar'' diyerek sözlerini tamamladı.

Açılış sonrası misafirler Işık Sadık Ahmet ve Uluslararası Köprü Derneği Başkanı Mehmet Baykurt, Genel Sekreter Dilek Ölmezol Narinoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Tuzcu ile birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a ziyaret gerçekleşmiştir.. 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015