Ne Mutlu Türküm Diyene...
Eski Genel Başkandan Bursa Şubesine Ziyaret
Geri Dön
Eski Genel Başkandan Bursa Şubesine Ziyaret
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Eski Genel Başkanı Av. Burhaneddin Hakgüder, Batı Trakya mücadelesinin çok kutsal olduğunu söyledi.
10/09/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Eski Genel Başkanı Av. Burhaneddin Hakgüder, Batı Trakya mücadelesinin çok kutsal olduğunu söyledi.

Batı Trakya Türkleri'nin hak arama mücadelesinin sembol isimlerinden Burhaneddin Hakgüder, 6 Eylül Perşembe akşamı Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Şube Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve Yönetim Kurulu tarafından karşılanan Hakgüder'e  Bursa Şubesi eski Başkanlarından Ahmet Koç da eşlik etti. Ali Eminlatif, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği'nde yıllarca genel başkanlık yapmış değerli bir ismi ağırlamanın gururunu ve onurunu yaşadıklarını belirterek, ''Batı Trakya Türkleri olarak, önemli hizmetleri nedeniyle Sayın Burhaneddin Hakgüder'e çok şey borçluyuz. Kendisinin tecrübelerinden her zaman yararlanmak isteriz'' dedi.  Eski Genel Başkan Hakgüder de, ''Ali Eminlatif'e  Bursa Şubesi'nin çalışmalarını ilgiyle izlediğini ve çok beğendiğini ifade ederek, ''Gerçekten hepimizin takdirini kazanan bir hareket başlattınız. Bu süreçte kalbimiz sizlerle beraberdi. Başarılı çalışmalar yapıyorsunuz. Sizleri tebrik ediyorum. Benim içimde uhdeydi size hayırlı olsuna gelememek'' diye konuştu.

Deneyimlerini  Bursa Şubesi yöneticileri ile paylaşan ve bazı tavsiyelerini dile getiren Hakgüder, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği'nde görev yapmanın önemine de işaret etti. Bu gibi sivil toplum kuruluşlarının yüzde 100 vermeye dayalı olduğunu, ancak manevi olarak yöneticilere çok farklı geri dönüşler sağladığına dikkat çeken Hakgüder şöyle devam etti: ''Dört yıl önce Batı Trakya'ya gittiğimde Şapçı pazarına gezmek istedim. Hiç tanımadığım onlarca insanın ilgisinden pazarı 2 saatte zor gezdim; Genel Başkanlığı görevini bırakalı yıllar olmasına rağmen... O benim için en büyük ödüldü. Batı Trakyalının bana verdiği en büyük ödüldü. Bu ödülü ileride siz de alacaksınız ve en çok haz duyacağınız dönem o dönem olacak. Bu makamlar geçicidir ama Batı Trakya mücadelesi çok kutsaldır. Hakikaten gözyaşı da, kan da, sıkıntı da, ızdırap da vardır. Gerçekten gurur duyacağınız bir hizmet yapıyorsunuz.''

Ziyaretin sonunda  Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif, Burhaneddin Hakgüder'e gecenin anısına hediye takdim etti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015