Ne Mutlu Türküm Diyene...
Gaziosmanpaşa Bir Kez Daha Şaban Sakalı Dedi
Geri Dön
Gaziosmanpaşa Bir Kez Daha Şaban Sakalı Dedi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gaziosmanpaşa Şubemizin Olağan Genel Kurulu 28 Şubat 2023 Salı günü saat 19:00’ da Salihpaşa Cad. Volkan Sok. No: 1 D: 13 Gaziosmanpaşa İstanbul adresinde gerçekleşti.
04/04/2023

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gaziosmanpaşa Şubemizin Olağan Genel Kurulu 28 Şubat 2023 Salı günü saat 19:00’ da Salihpaşa Cad. Volkan Sok. No: 1 D: 13 Gaziosmanpaşa İstanbul adresinde gerçekleşti.

Genel kurul Batı Trakya Türkleri dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dedeağaçlı, Gaziosmanpaşa geçmiş dönem belediye başkanı Dr. İsmail Rüstemoğlu, BTTDD Gaziosmanpaşa geçmiş dönem şube başkanları Av. Selahattin Meriç ve Dt.Ahmet Dükkancı ile Gaziosmanpaşa Şubesi üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Divan Başkanlığına Dr. İsmail Rüstemoğlu, katip üyeliklere Av. Selahattin Meriç ve Gökmen Mehmetçik’in oy birliği ile seçilmesi ile başlayan kongrede öncelikle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kutsal vatan toprakları uğruna gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimiz ve Batı Trakya Davasına hizmeti geçip ebediyete intikal eden tüm büyüklerimiz için saygı duruşu ve ardından istiklal marşı okundu. 

Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Şaban sakalı tarafından açılış konuşması yapıldı.

Sonrasında genel kurula hitap eden Genel Başkan Hasan Küçük” Ülke olarak sıkıntılı günler yaşıyoruz. 11 ilimizi etkileyen depremde canını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum, Türkiyemizin başı sağolsun diyerek sözlerine başladı.

Asrın felaketi olarak tabir edilen depremin ardından yaşadıklarımız bize gösterdi ki birlik beraberliğimizi hiç yitirmemişiz. Deprem sonrası pek çok ülke gibi Yunanistan da ülkemize deprem sonrası destekte bulundu. Biz kendilerine teşekkür ediyoruz. Ancak bu duygusal yaklaşımda ki hassasiyetin deprem bölgesi ile sınırlı kalmayıp, Batı Trakya Türklerinin gaspedilen azınlık haklarının geri verilmesi konusunda da beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Bizler Yunanistan’da Yunan Devletinin milli kimliğimizi yok etmeye yönelik asimilasyon ve soykırımı hedefleyen politikalarıyla yüz yıldır yaşıyoruz. Bu sebeple Batı Trakya Türkleri dayanışma Derneği olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik beraberlik içinde Batı Trakya Türk Azınlığının hem anavatandaki sorunlarının birlikte çözümüne, hem de Yunanistan’da kalan azınlık mensuplarımızın haklı hak arama mücadelesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Saygıdeğer hazirun, hepinizin malumu bizim Batı Trakya Türk Azınlığı olarak 29 Ocak Milli Direniş Günümüz var ve bu yıl 35’cisinin andık.

2015 yılına kadar Türkiye’de yaşayan Batı Trakya Azınlık mensupları olarak İstanbul’da Taksimdeki Atatürk Anıtına çelenk koyarak ve çeşitli programlarla bu günü anıyorduk.

2015 yılında Necmettin Hüseyin Adaletoğlu başkanlığında seçilen yönetim anma etkinliklerini farklı bir boyuta taşıdı. Bildiğiniz gibi önceki yıllarda Taksim’den ve şubelerimizin bulunduğu merkezlerden duyurduğumuz sesimizi altı yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’den, kuruluşumuzun 71. yılında Çanakkale’de Şehitlik Abidesinden, sonraki yıl Türkiye Cumhuriyetinin en doğu ucundan Sarıkamış’tan 90 bin şehidimizin manevi huzurundan, sonrasında 20. yüzyılın sonunda dünya tarihinin gördüğü en büyük dramın 25.yılında, insanlığın katledildiği ve 8372 kadın, erkek ve çocuğun toplu mezarlara gömüldüğü Srebrenitsa'da ve  sonraki yıl da Ayasofya Camiinde kılınan Cuma namazı sonrasında yaptığımız basın açıklamalarıyla 29 Ocak “Milli Direniş Günümüzü” andık. Bizler 29 Ocak ruhu ile anma etkinliklerimizi milli ve manevi değerleri yüksek yerleri seçmeye özen gösteriyoruz. Bu senede bu anma etkinliğini bir adım ileriye taşıdık ve 29 Ocak olaylarının yaşandığı Yunanistan’da 27 Ocak günü bir heyetle hemşehrimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanikte doğduğu evden sessimizi duyurduk. Sonrasında Türkiye  Cumhuriyetinin Selanik ile Gümülcine Başkonsolosluklarını da resmi olarak ziyaret ederek gerçekleştirdik.

Sonrasında da anavatana dönerek yine hepinizin malumu 29 Ocak günü burada İzmit’te bir dizi açılış ve etkinlikle 29 Ocak Milli Direniş günümüzü andık. 29 Ocaklar Batı Trakya Türk Azınlığı olarak bizim için doğduğumuz topraklardaki varlık mücadelemiz için önemlidir, unutmadık ve gasp edilen tüm haklarımızı da alana kadar unutturmayacağız.

 

Bu duygularla kongremizin Gaziosmanpaşa Şubemize ve tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyor, geçmiş dönemlerde görev yapan tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi. 

Yapılan konuşmalardan sonra faaliyet raporu, kesin hesap raporu, denetim raporu ve tahmini bütçe müzakereye açıldı ve oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edildi. Gündem gereği geçilen seçimler sonucunda Şaban Sakalı başkanlığındaki liste oy çokluğu ile seçildi. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Şaban Sakalı seçim sonrası kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Yönetim Kurulu Asil

SEBAHATTİN MERİÇ

AHMET DÜKKANCI

AHMET DEDEAĞAÇLI

AHMET AHMET

RECEP ÜSTÜN

CELALETTİN GÜVENER

Yönetim Kurulu Yedek

HALİL İSLAM

HASAN İSMAİL

AHMET KADRİ

GÖKMEN MEHMETÇİK

ŞEVKET HACIMUSTAFA

BÜLENT ARİFOĞLU

Denetim Kurulu Asil

FAİK HACIMUSTAFA

MESUT YILMAZ

RECEP ŞAN

Denetim Kurulu Yedek

ALAATTİN TOPÇU

RECEP TOPÇU

ERKİN GÜVEN

Disiplin Kurulu Asil

İSMAİL RÜSTEMOĞLU

SELAHATTİN MERİÇ

NECMETTİN HÜSEYİN ADALETOĞLU

Disiplin Kurulu Yedek

NAZMİ HİLMİOĞLU

HÜÜSEYİN İBRAHİMOĞLU

BEKİR HALİLOĞLU

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015