Ne Mutlu Türküm Diyene...
Gaziosmanpaşa Şube Şaban Sakalı İle Devam Dedi
Geri Dön
Gaziosmanpaşa Şube Şaban Sakalı İle Devam Dedi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gaziosmanpaşa Şubesinin Olağan Genel Kurulu 17 Ocak 2017 Salı günü saat 20.00'da dernek merkezinde gerçekleştirildi.
18/01/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gaziosmanpaşa Şubesinin Olağan Genel Kurulu 17 Ocak 2017 Salı günü saat 20.00'da dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Genel Kurula Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Genel Başkan Vekili Dr. Sebahattin Meriç, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Vedat Meşeli,Genel Başkan Danışmanı Dt. Recep Üstün, Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, Zeytinburnu eski şube başkanları Besim İsmailbaşa ve Sinan Türkmen, Gaziosmanpaşa eski belediye başkanı İsmail Rüstemoğlu'nun katıldığı olağan genel kurul divan heyetinin seçiminden sonra saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

Divan başkanlığına İsmail Rüstemoğlu, başkan yardımcılığına Av.Selahattin Meriç'in seçilmesi ile başlayan genel kurulda açılış konuşmasını Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Şaban Sakalı yaptı. Sakalı 2 senelik dönem içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gönlümüzden geçen elbette önümüzdeki dönemde şubemizin daha aktif bir süreç geçirmesini diliyorum dedi. Ayrıca hem üyelerin, hem yöneticilerin, hem de şube başkanlarının 24 saat ulaşabilmesi ve yaşanan sorunlarda çözüm için desteğini esirgememesinden dolayı genel başkana teşekkür etti.  

Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin yaptığı konuşmada "Sayın divan, sevgili Gaziosmanpaşa şube üyeleri, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bu yıl 10 şubemizin olağan genel kurulları yapılıyor. Zeytinburnu ve Bursa Şubelerimizde genel kurullarımızı tamamladık. 2 şubemizde genç ve dinamik arkadaşlarımız bayrak yarışında hizmet etmek üzere bayrağı devraldı. Kendilerini tebrik ediyorum. Çıktıkları bu uzun yolculukta hep birlikte yürüyeceğiz, için el ele, kol kola bu davaya hep birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Tabi ki insan potansiyeli yüksek olan iki şubeden sonra bugün Gaziosmanpaşa şubesine geldik, oralarda yaşadığımız coşku kadar kalabalık bir ortam olmasada, gerçekten bu davaya inanmış insanları burada görmek beni memnun ediyor. Bu insanların çoğu hayatlarının büyük bölümünü bu davaya hizmet ederek geçirdi. Bugün divan başkanımıza baktığımızda sevgili İsmail Rüstemoğlu'nun bu şubeye katkısını kim yadırgayabilir, kendisinin büyük katkılarıyla bize kazandırdığı mekanda bugün şubemiz faaliyetlerini yürütüyor. Kendisine bir kez daha teşekkürü borç biliyorum, buradaki insanlarda aynı şekilde çeşitli dönemlerde çeşitli katkılar verdi ve vermeye de devam ediyorlar. Ancak eksik kalan yanımız bu işe ikinci, üçüncü nesilleri dahil edememiş olmamız, ailemizi, çevremizi bu işe yeterince katmamış olmamız. Şimdi bir kez daha ifade ediyorum; gelin bu işe yeni genç arkadaşları daha fazla dahil edelim. Buranın şartları uygun değilse daha uygun bir şube yeri bakalım, şubemizi cazibe merkezi haline getirelim. İnsanlar olmadığı sürece bu merkezlerin hiç bir anlamı kalmaz. El birliği ile bu dönem bu noktaya odaklanalım" dedi.

Hüseyin konuşmasının devamında Batı Trakya'daki son gelişmelerle ilgili bilgi vererek malesef mevcut iktarın halkın beklentilerini karşılayamadığını belirtti. 1980-1990'lardaki baskı politikalarının geri döndüğünü, en güncel uygulama örneklerinin de belediye başkanlarına yapılan baskı, DEB Partisinin toplantısının Altın Şafak'çılar tarafından basılması, Gümülcine Türk Gençler Birliği ve Batı Trakya Azınlık Yüksek Tahsilliler Derneği şubelerine yapılan polis baskınları olduğunu belirterek bu konularda detaylı bilgileri üyeleri ile paylaştı. Azınlık okullarında iki dilde anaokulu açılmasını beklerken çeşitli bahanelerle azınlık okullarını kapatılmasına şahit olunduğunu belirtirken azınlığımız adına her zamankinden daha güçlü mücadeleye hazır olun diyerek üyelere seslendi.  

Genel Başkan konuşmasının son bölümünde 1 yıl önce gerçekleştirilen tüzük değişikliğimiz ile kurumsal yapıya gelen dinamizmi örnekleri ile birlikte üyelerle paylaştı. Üye kayıt sistemi çerçevesinde üyelik ver tabanının %99 oranında tamamlandığını, bundan sonraki aşamanın tüm üyelere ait bilgi güncellemeleri olacağını belirtti. Derneğin üye ile arasındaki engelleri kaldırdık, tespit edilen başka engeller varsa onları da kaldırmaya devam edeceğiz dedi. Tüm katılımcılara teşekkür ederek, kongremizin camiamıza hayırlı olmasını diledi.

Kongrenin seçim maddesi aşamasında tek liste ile gidilen Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gaziosmanpaşa Şubesi yeni dönem Yönetim Kurulu için Şaban Sakalı Başkanlığındaki liste oy birliği ile seçilerek, aşağıdaki şekilde oluştu.

Yönetim Kurulu Asil

 1. Sebahattin Meriç
 2. Recep Üstün
 3. Ahmet Dükkancı
 4. Ahmet Dedeağaçlı
 5. Ahmet Ahmet
 6. Recep Şan

Yönetim Kurulu Yedek

 1. Halil İslam
 2. Hasan İsmail
 3. Ahmet Kadri
 4. Gökmen Mehmetçik
 5. Şevket Hacımustafa
 6. Bülent Arifoğlu

Denetim Kurulu Asil

 1. Asım Şen
 2. Faik Hacımustafa
 3. Erkin Güven

Denetim Kurulu Yedek

 1. Alaattin Topçu
 2. Halil Karagöz
 3. Çetin Demiroğlu

Disiplin Kurulu Asil

 1. İsmail Rüstemoğlu
 2. Nazmi Hilmioğlu
 3. Celalettin Güvener

Disiplin Kurulu Yedek

 1. Mesut Yılmaz
 2. Recep Topçu
 3. Hikmet Çavuş
Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015