Ne Mutlu Türküm Diyene...
Genel Başkan Adapazarı'nda Kahvaltıda Kurucular ve Yöneticilerle Buluştu
Geri Dön
Genel Başkan Adapazarı'nda Kahvaltıda Kurucular ve Yöneticilerle Buluştu
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Adapazarı şubemiz şube kurucuları dahil olmak üzere mevcut yönetim ve gençlerin katılımıyla sabah kahvaltısı düzenledi.
21/10/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Adapazarı şubemiz şube kurucuları dahil olmak üzere mevcut yönetim ve gençlerin katılımıyla sabah kahvaltısı düzenledi. Kahvaltıya Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Genel Merkez Denetim Kurulu Başkanı Seyit Saitoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Besim İsmailbasa’da katıldı.

Kahvaltıda konuşan şube başkanı Hayri Latif: “Bugün burada genel başkanım ve genel merkez yöneticilerimizi ağırlamaktan son derece mutluyuz. Kendilerine hoş geldin diyoruz. Şunu da rahatlıkla belirtmek istiyorum, hiçbir dönem bir genel başkanın şubeleri bu kadar çok ziyaret ederek, içli dışlı olduğuna ve her şubeye giderek defalarca üyelerle buluşup her konuda direk bilgiyi paylaştığını görmemiştik. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz. İki yıl içerisinde hepimizin 50 yıldır yaşadığı  sorunları çözdük. Bundan sonraki dönemde de şubemizin daha aktif olması için destek olmak üzere bir araya gelme fırsatımız oldu. Genel Başkanımıza ve siz katılımcılara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Türkiye’deki sorunlara ilişkin son 2 senede kat edilen mesafeyi teker teker anlatarak doğru çizilen yol haritası sonrası ulaşılan başarının 50 yıllık kronikleşen sorunlara çözüm getirdiğini belirtti. Yaşanan bazı teknik sorunların olduğunu, uzun süreli ikametlerde 15 Ağustos sonrası uzatma konusunda gelen ve 31 Aralık’a  kadar olan talimatta eksiklik ve hata nedeniyle ilk başvuruların yapılamadığını, bu konuda girişimlerimizin devam ettiğini, konunun Sayın Başbakan Yardımcısına yazılı ve şifai şekilde arz edildiğini, en kısa sürede çözüm üretileceğine inandığımızı belirtti.

Hüseyin “Sorunlar bitti, dernek bundan sonra ne yapacak diye soranlara çok net olarak asıl işimiz şimdi başladı. Bakın Yunanistan’da insanlarımız 94 yıldır eziyet çekiyor. Orada mücadeleye güç katmak, bir ivme kazandırmak gerekiyor. Bugüne kadar olduğundan daha fazla efor sarf edip daha agresif şekilde azınlık hakları mücadelemizi sürdürmemiz gerekiyor” dedi.

Devamında “Yine kendi cephemizden baktığımızda birçoğu şubemizde sosyal alan niteliğini taşıyan yerlerimiz ve mekanlarımız maalesef yok. Bunlara kalıcı çözüm üretmemiz gerekiyor. İşe de Adapazarı şubemizden başlayacağız. 2017 yılı Kasım ve Aralık ayları burada bu yönden sonuç aldığımız bir süreç olacaktır, buna inanıyorum. Adapazarı’nda yerleşmiş ikinci kuşak üyelerimizi bu işin içine kesinlikle dahil edeceğimize inanıyorum. O yüzden başkanlığımın ikinci döneminde sorunlara ilişkin çözümler için ilk ziyaretimi bugün buraya yapıyorum. Sizleri de bu güzel ortamda gönlünüzü ortaya koyarak bizlerle olduğunuz için teşekkür ediyorum. Hayri başkanımda bu davada gerek duyulduğunda bir nefer, gerek duyulduğunda bir başkan olarak uzun süredir hizmet ediyor. Kendisini de bir kez daha huzurunuzda tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Kahvaltılı toplantının devamında üyeler teker teker söz alarak duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015