Ne Mutlu Türküm Diyene...
Gündoğdu'da Hıderlez'de Kazanlar Yine Kaynadı
Geri Dön
Gündoğdu'da Hıderlez'de Kazanlar Yine Kaynadı
Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesinin bu yıl 4.'sünü düzenlediği geleneksel Hıderlez şenliği bu yılda çok sayıda üyenin katılımı ile Gündoğdu mesire alanında gerçekleştirildi.
07/05/2019

Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesinin bu yıl 4.'sünü düzenlediği geleneksel Hıderlez şenliği bu yılda çok sayıda üyenin katılımı ile Gündoğdu mesire alanında gerçekleştirildi.

Sabah 05.30'da üyelerin el birliği ile başlattığı hazılıklarla startı verilen Hıderlez etkinliğinde, bir gece öncesinden yine gönüllülerin katılımı ile parçalanan 1 büyükbaş, 4 küçük baştan oluşan etler mesire alanına getirildi, bulgur ve kurufasülye hazırlandı, saat 13.00 itibari ile hummalı çalışmanın sonuna gelinip memleket usulü bakırlama kazanlarda hazırlanan yemekler 1000'nin üzerindeki üye ve misafirlere ikram edildi.

Hıderlez etkiliğine çok sayıda üye ve misafirlerin ailelelri ile katıldığı güne ayrıca Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu, BTTDD Bursa Şube Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu Kurucu Başkanı Cafer Alioğlu, BATISİAD Başkanı Ahmet Er, Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesinin kuruluşundan bu yana Divan Başkanlığını yapan geçen dönem Osmangazi Belediye meclis Üyesi Ahmet Mehmet Bilgin, Bursa Diş Hekimleri Odası Başkan Yardımcısı Diş Hekimi Ahmet Tunahan ile Oda Yönetim Kurulu Üyesi Diş Hekimi Fikri Apti, Gündoğdu Mahalle Muhtarı Savaş Özkan katıldı.

Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Özkan Altınkol 4 yıl önce başlatılan ve her yıl üzerine konularak devam eden Hıderlez etkinliğini memleket usulü bakırlama kazanlarda hazırlanan yemeklerin üye ve misafirlere ikramı ile farklı bir şekile soktuklarını belirterek "Bizler bir sivil toplum kuruluşunda üyelerin el birliği ile hareket etmeleri durumunda neleri başarabileceğini ispatlamış durumdayız. Çünkü dernek şubemizin yapımında da bu etkinliğin yaşatılmasında da tüm bölge insanlarımız imece usulü ile canla başla çalışmakta, ekonomik imkanları doğrultusunda katkı koymakta ve gönül birliği içinde mücadele etmektedir.

Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Batı Trakya Türkleri camiasına da bundan sonraki yıllarda hem birlik beraberliğimiz pekiştirmek, hem de bu etkinliği daha geniş kitlelerle buluşturmak için şube olarak üzerimize düşen her türlü katkıyı koymaya devam edeceğiz.

Ben ayrıca bu gün buraya katkı koyan, emek harcayan, gönlü ile birlikte bizler olan üye ve bölge insanıma, ulaşım konusunda destek sağlayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve ekibine, Mesire alanını bize her zaman açan ve katılım sağlayan Gündoğdu halkı ve Muhtarıma, bundan önceki yıllarda her zaman bizlerle olan fakat bu yıl yoğun iş temposundan aramızda olamayan ama her zaman desteğini yanımızda bildiğimiz BTTDD Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin'ne, kendisini temsilen de aramızda bulunan BTTDD Genel Başkan Yardımcısı ve bu etkinliğin fikir babası, ayrıca kurucu şube başkanımız Dr. Mehmet Hasanoğlu'na teşekkürlerimi sunarım" dedi.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015