Ne Mutlu Türküm Diyene...
Hıdırellez Bursa'da Coşku İle Kutlandı
Geri Dön
Hıdırellez Bursa'da Coşku İle Kutlandı
Bursa Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesinin bu yıl 2. sini düzenlediği Hıdırellez Şenliği muhteşem bir kalabalık ve coşku ile kutlandı.
08/05/2017

Bursa Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesinin bu yıl 2. sini düzenlediği Hıdırellez Şenliği muhteşem bir kalabalık ve coşku ile kutlandı.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necemettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Kurucu Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, BTTDD Bursa Şube Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif, BTTDD Bursa Şube 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, Bursa Şube Sekreteri İsmail Hayat, BTTDD Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Bostancı, Mustafa Özbek, Mustafa Ahmet, Denetim Kurulu Üyeleri Naim Karagöz, Ahmet Raif, Disiplin Kurulu Üyesi Necati Biçer, Bursa Batı Trakya Spor Kulübü Genel Kaptanı Metin Sarıcalı, BTTDD Bursa Şube eski Başkanı Ahmet Koç, Ahmet Er, Mehmet Hüseyin, yüzlerce üye ve Batı Trakyalı hemşehrimiz aileleri ile katıldı.

Sabah havanın ağarması ile Gündoğdu Piknik alanına gelen yönetim kurulu ve gönüllü üyelerin başladığı hazırlık ile 11 küçük baş hayvan parçalanıp memleket usulü 8 bakır kazanda kaynatıldı, yanında memleket usuülü kuru fasülye pişirildi.

Genel Başkan Necmettin Hüseyin, Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif ve Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Başkanı Av. Orhan Kayalı piknik alanında bulunan Batı Trakyalı hemşehrileri tek tek gezerek sohbet etti ve Hıdırellez etkinliklerini kutladı. Yemeklerin pişmesi ile de kazanların başına geçen başkanlar misafirlere kepçeler dolusu yemeği ikram etti.

Sonrasında oynanan yöresel oyunlar, salıncak sefası ve çeşitli oyunlar ile üyeler coşku dolu bir günü aileleri ile kutladı.

Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Başkanı Av. Orhan Kayalı yaptığı açıklamada "Bu yıl 2. si gerçekleştirdiğimiz etkinlik ile Batı Trakya'daki gelenek ve göreneklerizmizi Bursa'da da yaşatmanın, ayrıca üyelerimiz ve bölge halkı ile de birlik-beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sergilemenin mutluluk ve gururunu yaşıyoruz" dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015