Ne Mutlu Türküm Diyene...
Işık Sadık Ahmet Bursa Şubemizi Ziyaret Etti
Geri Dön
Işık Sadık Ahmet Bursa Şubemizi Ziyaret Etti
Batı Trakya Türkleri'nin efsane lideri merhum Dr. Sadık Ahmet'in eşi, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.
07/02/2018

Batı Trakya Türkleri'nin efsane lideri merhum Dr. Sadık Ahmet'in eşi, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.

Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, ziyaretten duydukları memnuniyeti kelimelerle anlatmasının mümkün olmadığını söyledi. Derneğin tarihi günlerinden birini yaşadığını belirten Eminlatif, ''Batı Trakya'nın bugüne kadar gelmiş geçmiş en büyük lideri Dr. Sadık Ahmet'in değerli eşi DEB Partisi Onursal Başkanı Sayın Işık Sadık Ahmet'i derneğimizde ağırlıyor olmak ve bu güzel buluşmada liderimizin kardeşi Fatma teyzemizin de ailesi ile birlikte hazır bulunması bizler için çok büyük bir onur ve gurur. Bizlere bu gururu yaşattıkları için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 1 yıldır görevdeyiz ve milli davamıza hizmet etmeye, soydaşlarımıza layık olmaya çalışıyoruz. Çok fazla uzatmadan şunu söylemek istiyorum. Liderimiz bu dava için canını verdi. Bizler de aynı şekilde canımızı vermeye hazırız. Onun gösterdiği yolda korkusuzca yürümeye devam edeceğiz. Başta ailesi olmak üzere onun emanetlerine her zaman sahip çıkacağız'' dedi.

Dr.Sadık Ahmet'in kardeşi Fatma Hasan'nın da hazır bulunduğu ziyarette zaman zaman duygusal anlar yaşandı. Işık Sadık Ahmet de, konuşmasına kızı ve oğlu başta olmak üzere bütün aile bireylerinin kucak dolusu selamlarını getirdiğini belirterek başladı. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi yönetimini göreve geldiği günden bu yana takip ettiğini vurgulayan Işık Sadık Ahmet, şunları kaydetti: ''Yaptıklarınız yapacaklarınız teminatı gibi... Size güveniyorum. Gerçekten doktorlar bu işleri iyi götürüyorlar. Burada bir beraberlik gördüm. Dayanışma içerisinde olmanız güzel. Bakıyorum her gün bir yerdesiniz, toplu halde gidiyorsunuz. Bu şekilde bu işleri iyi yapan, elinden geldiği kadar çabalayan kişiler yapsın. Batı Trakya'da sorunlar çok, ancak 29 Ocak'larda olduğu gibi can damarlarına dokunulduğunda bir aslan gibi kükrediğinin altını çizen Işık Sadık Ahmet, Batı Trakya Türklerinin Türkiye ayağında çok şanslı bir dönem yaşadığına ve yaşamaya devam ettiğine dikkat çekti Güçlü bir derneksiniz. Şu anda Bursa'da yaşayan soydaşlarımız çok şanslı. Yönetimde inançla geldiniz Çünkü gönüllü olarak bu görevi yapıyorsunuz.'' dedi.

Işık Sadık Ahmet, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube yönetimini kutlayarak sözlerine devam etti: “Hepinizin mesleği, işi var. Hiçbir şeye ihtiyacınız yok. İnanırsa bu toplum sizleri destekler; inandığını da görüyorum. En son Çanakkale'deki 29 Ocak Milli Direniş Günü Anma Etkinliğine gösterdiğiniz büyük katılım önemliydi. İnanıyorum ve güveniyorum sizlere. Allah yolunuzu açık etsin. Artık siz görevdesiniz. Atatürk'ün de sözlerinde ifade ettiği gibi güçlü ve kuvvetli olmak durumundasınız. Arkanıza bakmadan yürüyebilmeniz için bu şart'' dedi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa şubesi Genel Sekreteri İsmail Hayat da, Işık Sadık Ahmet'i dernekte ağırlamanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

Konuşmaların ardından  Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, Işık Sadık Ahmet'e derneğin çalışmaları ile ilgili detaylı bilgiler verdi. Kadın Kolları üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaretin sonunda Ali Emiatif, Işık Sadık Ahmet'e günün anısına hediye takdim etti.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015