Ne Mutlu Türküm Diyene...
İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü Hakan Güler İle Devam Dedi
Geri Dön
İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü Hakan Güler İle Devam Dedi
İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Hakan Güler ile devam dedi
22/05/2018

İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Hakan Güler ile devam dedi

İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü,Olağan Genel Kurul için Zeytinburnu lokalinde üyelerin geniş katılımıyla bir araya geldi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Necmettin Hüseyin,Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Disiplin Kurulu Başkanı Hasan Yazıcı, Genel Başkan Yardımcısı Besim İsmailbaşa, Zeytinburnu Şubesi eski Başkanları Mehmet Gençoğlu, Av. Asım Güven, Osman Yılmaz, Sinan Türkmen ve kulüp eski başkanı Mehmet Türkmen ve üyeler genel kurula katıldılar.

Divan için başkanlığa Av. Hasan Yazıcı, yardımcılığına Av. Asım Güven ve katip üyelik görevine de Hüseyin Hacıdeli’nin önerildiği önerge genel kurul üyelerince verildi. Divan için verilen önerge oy birliği ile kabul edildi. Açılış konuşması sonrasında Faaliyet Raporu Hakan Güler tarafından okundu. Hakan Güler yaptığı konuşmada; İki yıllık dönem içerisinde destek veren herkese teşekkür ederek, sezonu şampiyon olarak tamamlayan A Takım ve Yıldız Takım sporcularına da gösterdikleri mücadele için teşekkür ederek Genel Kurul huzurunda kendilerini bir kez daha tebrik ediyorum, iki yıl içerisinde Batı Trakya davasına sportif alanda katkı sağlamaya çalışırken derneğimiz ile de her zaman iç içe olduğumuzu ve her faaliyette birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığımızı ifade etmek istiyorum. Bu yıl kongremizi mübarek Ramazan ayında yapıyoruz, Ramazanınızı tebrik ediyorum, yaklaşmakta olan bayramınızı da şimdiden kutluyorum diyerek sözlerine son verdi.

Bütçe Raporu, Denetleme Raporu, Tahmini Bütçe raporu Hasan Dilek tarafından okundu. Raporlar hakkında söz alan olmadı ve tüm raporlar oy birliği ile kabul edildi. Seçimlerin yapılması öncesinde protokol konuşmalarında Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin genel Kurula hitap etti. Hüseyin konuşmasında; öncelikle spor kulübümüzün Genel Kurulumuzun camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu yıl şampiyonlukla ve diğer kategorilerdeki başarılarla spor kulübümüz bizleri gururlandırdı, kendilerini tebrik ediyorum. Daha yukarıya konan hedefler doğrultusunda önümüzdeki yıl içinde kendilerine başarılar diliyorum. Bugün kürsüye genel başkan olarak geldim. Aynı zamanda spor kulübümüzün de bir üyesiyim. Spor alanında bizleri layıkıyla temsil etmelerinden dolayı Hakan kardeşim ve yönetimine teşekkür ediyorum. Batı Trakya Türklerini bu alanda başarılı şekilde temsil ettiler. Şube başkanımız Fatih kardeşim ile birlikte derneğimizin de tüm etkinliklerinde hep birlikte yol aldık. Bu yüzden insanlarımızın her zaman görmek istediği bu bütünleştirici tabloya katkı sağladıkları içinde teşekkür ediyorum. Bundan sonrada her zaman bu birliktelik devam etmelidir. Tabi bugün buraya gelmişken üyelerimiz tarafından merak edilen birkaç hususa da değinmek istiyorum. Birincisi ikamet konusu, sanırım şu anda sıkıntı diye telaffuz edilecek çok fazla bir yanı kalmadı. Herkesin süresiz ikameti gelmek üzere, bu süreçte sorunsuz tamamlanacaktır diye düşünüyorum. Bu konuda sorunsuz ilerleyen süreç tabi diğer konularda öyle olmadı gibi gözüküyor. İstisnai vatandaşlık konusunda ciddi sayıda insanımız fayda sağlamasına rağmen sonradan olmayan kriterler üretilerek bir çok insanımızın da mağdur olmasına neden olundu. Bu konuda yeni bir süre uzatımı için talebimiz olacaktır. Mağdur olan insanlarımızın mağduriyetini gidermek istiyoruz. Yine genel sağlık sigortası konusunda da bizler faydalanmayı talep ettikçe olmayacak engeller yerelde karşımıza çıkıyor. Bunları da gerekirse yeni bir genelge ile çözüme kavuşturmak gerekiyor. Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanlığı makamında Balkanlardaki tüm soydaşlarımızın bu uygulamadan yararlanacağı ifade edilmiştir. Bizde bunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Aynı şekilde öğrenci harçlarının Haziran 2017 tarihinde Bakanlar Kurulunda karara bağlanması gerekirken maalesef bu konuda da YÖK tarafından çalışma hazırlanmamıştır. Bir yıldır tüm Balkanlar harçların sıfırlanmasını beklemektedir. YÖK’ün de bu konudaki çalışmayı bir an önce yapmasını bekliyor ve haklı şekilde talep ediyoruz. Görüldüğü gibi alınan kararların uygulanması zaman alıyor. Ancak alınan bu kararlardan geri adım atılmasına veya sürüncemeye bırakılmasına hiçbir şekilde müsaade etmez ve her ortamda da bu taleplerimizi belirtiriz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sözlerime son verirken Genel Kurulumuzun camiamıza hayırlı olmasını bir kez daha temenni ediyorum. Seçilecek yeni arkadaşlara da şimdiden başarılar diliyorum dedi.  

Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel ve kulüp eski Başkanı Mehmet Türkmen selamlama konuşmaları yaptılar. Tek liste ile girilen seçimde yeni yönetim kurulları da aşağıdaki şekilde belirlenmiş oldu.

ASİL YÖNETİM KURULU

Hakan Güler

Fatih Hacıbedel

Hasan Dilek

Ferhat Yılmaz

Serhat Yılmaz

Mustafa Özgür

Sinan Güler

İsmail İsmailbaşa

Tolga Güler

Hasan Çelebi

Metin Gülbaşı

YEDEK YÖNETİM KURULU

Gökhan Hüseyinoğlu

Bilal Karahoca

Bilal Küçükay

Hakan Şahinli

Atilla Dilek

Emre Şentürk

Semih Ahmetoğlu

Hüseyin Yılmaz

Hasan Yurt

Anıl İsmailbaşa

Abdülhakim Çakır

DENETLEME KURULU ASİL

Sedat Ferhatoğlu

Ferit Doğan

Osman Yılmaz

DENETİM KURULU YEDEK

Remzi Ahmetoğlu

Hüseyin Hacıdeli

Kenan Mimarlar

DİSİPLİN KURULU ASİL

Mehmet Özgür

Besim İsmailbaşa

Hamdi Kocaahmet

DİSİPLİN KURULU YEDEK

Şenol Işkın

Av. Asım Güven

Mustafa Uzun

İASKF DELEGE ASİL

Hakan Güler

Ferhat Yılmaz

Tolga Güler

İASKF DELEGE YEDEK

Serhat Yılmaz

Sinan Güler

Metin Gülbaşı

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015