Ne Mutlu Türküm Diyene...
İzmir Barosu Bir Kez Daha Av. Aydın Özcan Dedi
Geri Dön
İzmir Barosu Bir Kez Daha Av. Aydın Özcan Dedi
İzmir Barosu'nun bugün gerçekleştirilen genel kurulunda meslektaşları bir kez daha açık ara ile Av. Aydın Özcan dedi.
16/10/2016

İzmir Barosu'nun bugün gerçekleştirilen genel kurulunda meslektaşları bir kez daha açık ara ile Av. Aydın Özcan dedi.

2014 - 2016 döneminde İzmir Baro Başkanı olarak aktif bir çalışma dönemi geçiren ve beş adaylı bir genel kurulda geçen dönemki oyların çok üzerinde oy alarak en yakın rakibine 600 oyun üzerinde fark atarak tekrar İzmir Baro Başkanı olarak seçilen hemşehrimiz, eski Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şube Başkanımız Av. Aydın Özcan'ı tebrik ediyoruz.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, önümüzdeki dönemde de Batı Trakya camiası olarak tecrübe ve bilgilerinden fazlası ile istifade edeceğimiz Özcan'ı iki gün devam eden genel kurul sürecinde meslektaşlarının yanında hemşehrileri de yalnız bırakmadı. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği izmir Şube Başkanı Mümin Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri de her an yanında oldular.

Genel kurul, saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından divan seçimiyle başladı. Divan, grupların ortak listesi ile belirlendi. Divanın seçiminin ardından mevcut Baro Başkanı Aydın Özcan, açılış konuşmasını yaptı. 

Özcan "2014-2016 döneminde çok yoğun gündemle karşı karşıya kaldık. Göreve geldiğimizde meslektaşlarımızın sorunlarını öncelikle ele aldık. Bu sorunları çözeceğimizin sözünü verdik. 60 projeyle karşınıza çıktık. Yerine getirmek için mücadele verdik. Çalışma alanlarını elverişli hale getirmek için gece gündüz çalıştık" ifadelerini kullandı. Daha sonra yönetim kurulunun çalışma raporu, mali rapor ve denetleme raporu okundu. Raporlar aklandı.

Adayların konuşmaları ile devam eden genel kurulun sonunda yapılan oylamada İzmir Barosuna kayıtlı Avukatlar bir kez daha açık ara Aydın Özcan dedi. 

Kesin olmayan sonuçlara göre Cumhuriyetçi Avukatlar 1887, Çağdaş Avukatlar Grubu 1267, Milliyetçi Avukatlar Grubu 464, Bağımsız Avukatlar Grubu 573, yönetime Muhalif Cumhuriyetçi Avukatlar 524 oy aldı.

Seçim sonuçlarının belli olmasından sonra kürsüye gelen Av. Aydın Özcan yaptığı konuşmada "Bütün meslektaşlarımızın iki yıllık icraatlarımızı ciddiye aldığını gördük. Ve yeni projelerimizin de benimsendiğini anladım. Biz yeni projelerimizle geliyoruz dedik. Bu projelerimiz bir bir gerçekleştireceğiz. Projelerimiz için ‘ütopik’ diyenlere bu projelerimizi gerçekleştirdiğimizi göstereceğiz. Biz meslektaşlarımız için varız. ‘Baro avukat için vardır’ sloganını harekete geçirmek için varız. Yaptığımız icraatlara oy verildi. Baroyu ortak akıl ile yöneteceğiz. İzmir Barosu bizim yaptığımız icraatlar ile övünecek. Oy veren ve vermeyenlerle birlikte ortak akılla İzmir Barosu’nu yöneteceğiz" dedi. 

Av. Aydın Özcan'ın Listesi

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015