Ne Mutlu Türküm Diyene...
İzmir ve Soma Şubelerimizin Batı Trakya Temasları
Geri Dön
İzmir ve Soma Şubelerimizin Batı Trakya Temasları
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir ve Soma Şube Üyelerimizden oluşan 48 kişilik bir grup, hemşehrimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü aramızdan ayrılışının 79. yılında doğduğu evde, Selanik'te anmak için gerçekleştirdiği programın devamında ekip öncelikle Serez'e geçti. 
14/11/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir ve Soma Şube Üyelerimizden oluşan 48 kişilik bir grup, hemşehrimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü aramızdan ayrılışının 79. yılında doğduğu evde, Selanik'te düzenlenen anma törenlerinden sonra konakladığı Selanik'ten sonra ilk olarak Serez'e geçti. 

Serez'de Çandarlı Halil Paşa Bedesteni, Arkeoloji müze deposu olarak kullanılan ve restoresyanu devam eden Serez Zincirli Camii ve panaromik şehir turundan sonra Drama turu gerçekleştirildi ve ekip öğlen yemeğinden sonra Kavala'ya geçti. 

Kavala’da Su kemeleri, Kale, Mehmetali Paşa Evi ve şehir turu yapıldıktan sonra gece Kavala’da konaklayan ekip Pazar günü sabahı İskeçe'ye geçerek öncelikle İskeçe Türk Birliğini ziyaret etti. Burada kendilerini İTB Başkan Yardımcısı İsmet Tüccar, Bülent Hacısalih, Genel Sekreter Elçin Hacıibram karşıladı. Batı Trakya’nın sorunlarının karşılıklı istişaresinden sonra karşılıklı plaket sunumu yapıldı. Ayrıca İTB ziyaretinde söz alan İskeçe Spor Akademisi ve Bornova Belediyesi Meclis Üyesi Eray Büyük Belediye olarak da her zaman Batı Trakya'daki STK'ların yanlarında olduğunu beyan ederek çalışmalarda başarılar diledi. İskeçe dışında bulunduğu için ziyaret edilemeyen İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin plaketi Bülent Hacısalih’e takdim edildi. Daha sonra Yalımlı köyünde kısa bir mola planlayan ekip ancak iki buçuk saat sonra Gümülcine'ye hareket edebildi. 

Gümülcine'de ilk önce Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı makamında ziyaret edilerek kendisine ziyaret anısına bir plaket sunuldu ve Batı Trakya ile ilgili hoş sohbet gerçekleştirildi. Başkonsolos da ziyaret anısına Batı Trakya Köyler Ansiklopedisi’nin basılan 1.cildi, Yanya Hamidiye Kız Rüşdiyesi kitabı ile Seyyid Ali Sultan Dergahı ve Osmanlı Eserleri kitaplarını şubelerimize hediye etti.

Devamında Gümülcine Türk Gençler Birliğine geçen ekip burada GTGB Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Binbaşı ile DEP Partisi Genel Başkanı Mustafa Aliçavuş tarafından ağırlandı. Konuşmaların sonunda plaket verilen Mustafa Aliçavuş ile Nihat Binbaş da ekibimize dernek kursiyerlerinin yaptığı Ebru tablosu sundular. Mustafa Aliçavuş 2019 Avrupa Parlamentosu seçimlerine sadece Batı Trakya’da değil, Yunanistan genelinde katılacaklarını belirtti. Bu çerçevede diğer azınlık grupları ile görüşmelerinin devam ettiğini belirtti. Ayrıca Türkiye'de ikamet eden Yunanistan vatandaşlarının düzenledikelri imza kampanyasına destek vermeleri için Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin verdiği desteğe teşekkür ederek herkese ulaşılması için son bir destek verilmesini istedi. Son olarak Gümülcine Seçilmiş Müftüsü ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Şerif ziyaret eden ekip devamında dönüş için Gümülcine'den ayrılarak İpsala sınır kapısına doğru yola çıktı.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015