Ne Mutlu Türküm Diyene...
İzmit Şube Kongresinden Yeni Yıl Konseri
Geri Dön
İzmit Şube Kongresinden Yeni Yıl Konseri
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Türk Halk Müziği Koromuz tarafından yeni yıl konseri muhteşem geçti.
26/12/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Türk Halk Müziği Korosu tarafından Balkanlar ve  Anadolu’nun ruhuyla donatılmış birbirinden güzel 26 türkünün seslendirildiği 2019'a Veda Konserinde üyelerimizin ve halkımızın beğenisine sunan, bunun için ayladır gece gündüz çalışan ve bu muhteşem konserin ortaya çıkmasında katkı sağlayan koro şefi Muzaffer Alişoğlu başta olmak tüm koro üyelerimiz konser sonrasında dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı ve ayrı ayrı tebrik edildi. Konser sonunda Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin tarafından koro şefi Muzaffer Alişoğlu’na, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Yüksel Öztürk tarafından ise program sunucusuna çiçek takdim edildi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin “Bu akşam söz sırası sanat ve sanata emek verenlerindir. Ancak geceyi özetlemek gerekirse, ortaya konan emeği değerlendirmek gerekirse tek bir şey söylenebilir. Narin ve ince bir sızı ile gönüllere giren bu güzel eserleri seslendirenler eksik olan damarlarımıza hayat verdi demek gerekir diyor ve emek veren tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Yüksel Öztürkte konser sonrası yaptığı açıklama ile  “Türk Halk Müziği Korosu tarafından Fuar içi Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu'nda verilen 2019'a Veda Konserimize katılım sağlayarak salonu hınca hınç dolduran, konseri merdiven boşluklarından ya da ayakta izlemek durumunda kalan tüm üye ve dostlarımıza öncelikle teşekkürü borç biliriz.” Dedi

Açıklamasının devamında “Ardından konserimize katılım sağlayarak bizleri onurlandıran Genel Başanımız Av. Necmettin Hüseyin, Üsküdar Şube Başkanımız Hasan Küçük, Kocaeli Eski Milletvekili İsmail Kalkandelen, AK Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcıları İbrahim Elgin ve Halil Güngör Dokuzlar, BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, DP Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, SP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Nihat Yıldız, BBP Eski Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar, CHP İzmit Eski İlçe Başkanı Bekir Kurt, İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet Erkoç, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Teknik Danışmanı Tahir Akman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar Koordinatörü Lokman Ceyhan, Kocaeli Kent Konseyi Emekli Meclisi ve İZSANDER Başkanı Halil Atay, Istrancalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kamil Terzi, Yalakdere Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Kırbaş, Eski Dönem Şube Başkanlarımız Cihat Uçar, Engin Nazır ve aynı zamanda Hacı Hızır Mahallesi Muhtarı olan Lütfi Bodur, Eski Yeniköy Merkez Mahalle Muhtarı Mümin Cengiz, konserimizin sunuculuğunu yapan Ford Otosan Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ayşen Akay, dernek üyelerimiz ve halkımıza ayrı ayrı teşekkür ederiz.” dedi

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015